Sisukord
Majandus
Postimees
13.12.2019
Eesti Sisekaitse reserv läheb varem arvatust kulukamaks (23) Holm: tähtis on ravimite kättesaadavus, mitte apteekide arv (10) Jaaganti poliitikaradar. Rohud peale (2) Kelm pani inimeste suguiha enda kasuks tööle (13) Majandus SEB nuias pensioneid soodsama laenu vastu (1) Tallinna Sadam tahab Läti transiidisegadusest võita (2) Tarbijal säilib võimalus tankida biolisandivaba kütust (10) Välismaa Venemaa ja Saksamaa tüli mõrva pärast kogub tuure Britid otsustasid riigi Brexiti-kursi Postimees Brüsselis: rohelepe eeldab Ida-Euroopalt usaldust lääne vastu Arvamus Juhtkiri: roheline kurss, aga lääne rahaga (8) Herman Kelomees: Lüganuse vürstiriik (25) Peeter Koppel: võlapidu tüürib loogilise lõppmängu poole (56) Mart Raudsaar: kepp ja porgand (4) Ursula von der Leyen: roheline kokkulepe kui uus majanduskasvu strateegia (13) VÄITLUS ⟩ Yana Toom vs Marina Kaljurand (13) Meie Eesti Aleksei Lotman: kliimapoliitika ja õhusaaste (10) Madis Vasser: õiglane üleminek – kuhu ja kellele? Andres Põllu: Paides hõrenevad linnapuude read Kultuur Tänavuse aasta lugemiselamused Raamist väljas. 120 000 dollarit maksnud banaan hullutab kunstiavalikkust (1) Sport Martin Paasoja: vaimselt on raske pingil istuda Tartu Ain Ostra: koosolekust, mida päriselt polnud (3) Mihkel Lees ja Riho Raave: linn soovib Raatuse koolis töörahu (1) Lux Express sulgeb veebruarist Kuressaare liini Joel ja Kristjan Luhamets: inimestele peab pigem õpetama seda, mida mitte uskuda Tartus ootab üle poolesaja asenduskodulapse hooldusperre kolimist, aga neid peresid pole (3) Album annab ülevaate ülikooli kunstivarade koorekihist Meelelahutus Koomiks Sudoku

SEB nuias pensioneid soodsama laenu vastu

4 min lugemist
SEB põhjendusel ongi terviknõustamisel vaja rääkida kõigist toodetest korraga. FOTO: Remo Tõnismäe

Kaebus, mis tõi SEB-le finantsinspektsiooni trahvi, polnud üksikjuhtum nagu pank korduvalt väitis. Selgub, et SEB on mitmele eluasemelaenu taotlejale seadnud tingimuseks, et laenu või selle soodsama intressi saamiseks tuleb oma kogumispension panka üle tuua.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Finantsinspektsioon kirjutas teisipäeval SEB-le välja 2500-eurose trahvi, sest pank pani laenulepingu tingimused sõltuma pensionifondi ületoomisest. Asi tuli avalikuks kliendi kaebuse peale ning menetluse käigus kinnitas pank inspektsioonile, et tegemist oli üksikjuhtumiga. Panga kommunikatsioonijuht Evelin Allas selgitas, et tegemist oli terviknõustamisega ning kliendile jäi lihtsalt mulje, et kogumispensioni ja laenutoode on seotud.

Erinevate SEB-st eluasemelaenu taotlenud inimestega suheldes selgub aga, et pank vassib. Mitte ainult ei olnud tegemist ühekordse juhusega, vaid klientidele seati pensionifondi ületoomine kohustuslikuks. Kolme Postimehega suhelnud laenutaotleja nimed on muudetud, kuna nad palusid anonüümsust.

12.12.2019 14.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto