Sisukord
Majandus
Tänane leht
13.12.2019
Eesti Sisekaitse reserv läheb varem arvatust kulukamaks (23) Holm: tähtis on ravimite kättesaadavus, mitte apteekide arv (10) Jaaganti poliitikaradar. Rohud peale (2) Kelm pani inimeste suguiha enda kasuks tööle (13) Majandus SEB nuias pensioneid soodsama laenu vastu (1) Tallinna Sadam tahab Läti transiidisegadusest võita (2) Tarbijal säilib võimalus tankida biolisandivaba kütust (10) Välismaa Venemaa ja Saksamaa tüli mõrva pärast kogub tuure Britid otsustasid riigi Brexiti-kursi Postimees Brüsselis: rohelepe eeldab Ida-Euroopalt usaldust lääne vastu Arvamus Juhtkiri: roheline kurss, aga lääne rahaga (8) Herman Kelomees: Lüganuse vürstiriik (25) Peeter Koppel: võlapidu tüürib loogilise lõppmängu poole (56) Mart Raudsaar: kepp ja porgand (4) Ursula von der Leyen: roheline kokkulepe kui uus majanduskasvu strateegia (13) VÄITLUS ⟩ Yana Toom vs Marina Kaljurand (13) Meie Eesti Aleksei Lotman: kliimapoliitika ja õhusaaste (10) Madis Vasser: õiglane üleminek – kuhu ja kellele? Andres Põllu: Paides hõrenevad linnapuude read Kultuur Tänavuse aasta lugemiselamused Raamist väljas. 120 000 dollarit maksnud banaan hullutab kunstiavalikkust (1) Sport Martin Paasoja: vaimselt on raske pingil istuda Tartu Ain Ostra: koosolekust, mida päriselt polnud (3) Mihkel Lees ja Riho Raave: linn soovib Raatuse koolis töörahu (1) Lux Express sulgeb veebruarist Kuressaare liini Joel ja Kristjan Luhamets: inimestele peab pigem õpetama seda, mida mitte uskuda Tartus ootab üle poolesaja asenduskodulapse hooldusperre kolimist, aga neid peresid pole (3) Album annab ülevaate ülikooli kunstivarade koorekihist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarbijal säilib võimalus tankida biolisandivaba kütust

2 min lugemist
Biolisandiga kütust on peljanud mitmed huvigrupid, nende hulgas päästjad. FOTO: Elmo Riig

Majandusministeeriumis valminud eelnõu ütleb, et kõik need, kellele biokütused vastukarva on, peavad saama võimaluse kallata edaspidigi paaki vana kooli fossiilkütuseid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Avalikkuses on jäänud mulje, et biokütuste pealetung on vääramatu ja läheb igal aastal aina karmimaks: eelmisel aastal kolm protsenti, tänavu kuus protsenti ja tuleval aastal juba kümme protsenti igas liitris. Ikka selleks, et saavutada puhtam keskkond ja vastata Euroopa Liidu kliimaeesmärkidele. Tegelikult pole aga asi sugugi nii lihtne.

Ehkki järgmisel aastal tõuseb bionõue tõepoolest kümne protsendini, muudetakse kogu süsteem paindlikumaks – iga kütusemüüja vaatab ise, kuidas puhtamasse keskkonda panustab. Kes täidab nõude kodumaise biometaani müügiga, kes ostab turult statistikat kokku, kes segab biodiislit kütusesse suvel rohkem ja talvel jällegi vähem, kes leiab hoopis neljanda variandi. Lühidalt kokku võttes on mõte see, et igas liitris ei pea olema kindel hulk biolisandit, vaid müüja täidab kümne protsendi sihi kuue kuu keskmisena.

12.12.2019 14.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto