K, 7.06.2023

Postimees Brüsselis: rohelepe eeldab Ida-Euroopalt usaldust lääne vastu

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments
Söekaevandus Poolas Katowices. Poola peaministri sõnul on energiaülemineku hind tema söeenergiast sõltuval kodumaal kõrgem kui teistes riikides. 
Söekaevandus Poolas Katowices. Poola peaministri sõnul on energiaülemineku hind tema söeenergiast sõltuval kodumaal kõrgem kui teistes riikides. Foto: Kamila Stepienle Pictorium/zumapress.com/Scanpix

See on usalduse küsimus, iseloomustas Eestit ELi juures esindav suursaadik Kaja Tael probleemi, mis seisis seoses rohekokkuleppega mitme eile Brüsselisse ülemkogule saabunud peaministri ees.

Ühelt poolt küsiti kõigilt liikmesriikidelt esimese päevakorrapunktina heakskiitu päev varem Ursula von der Leyeni poolt europarlamendis lansseeritud Euroopa rohekokkuleppele. Teisalt tuli tegeleda järgmise ja kindlasti mitte lähikuudel lõpplahenduseni jõudva päevakorrapunkti ehk ühenduse eelarveraamistikuga aastateks 2021–2027. Teisisõnu küsimusega, kas ja kui palju saaksid vaesemad ja saastava majandusega riigid loota keskkonnasäästlikkusele üleminekut lubades ELi toetusele ja kuivõrd tuleks käsi ajada sügavamale oma maksumaksja taskusse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles