Sisukord
AK
Tänane leht
14.12.2019
Eesti Skandaalide nappus tuleb kahjuks EKRE-le ja sotsidele (44) 88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk Medõde nuhkis sõbranna mahitusel võõra inimese terviseinfo järele (14) Majandus Kašmiirkuues hundi luksusimpeerium Välismaa Johnsoni risk tõi valimistel võimsa võidu (17) Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat (16) Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Tokyo suur moeteater Arvamus Juhtkiri: britid on lõpuks otsustanud (12) Karl-Eduard Salumäe: vallavolikogulane, anna endale aru! (2) Uue ajastu peaminister (3) Mõjuga oligarhi langemine (2) Võidukas Boris Sportlane, kel on küsimusi (2) Sport Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse Taavi Libe kolumn: aasta sportlase sõna kaalugu sama palju kui tulemus (3) NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga Toyota täiendas veelgi ridu, Citroen ja Škoda ikkagi päriselt ei lahku Kliima Pelletite põletamine kõrvetab näpud (20) Merendus Omaani politsei suurtellimus lööb Saaremaa laevafirma äri õide (7) AK Pool sajandit väldanud sööst muusikaliste ideaalide poole Tallinn 800 – kivist külalised väikses puidust Tallinnas EKI keelekool: beebid patta ja pannile Lauri Vahtre: tuld koolidele, tuld muuseumidele – vabadus koidab (20) Jaak Prozes: soome-ugri rahvaste vandenõu(d) Nädala plaat. Erootiline ja neurootiline iluelamus Aja auk. Kuidas monument lõpuks minema voolas Mesikäpp. Kuidas lastele päkapikkudest rääkida? Mesikäpp. Mimmu Blogi Blondi popamatsooni lahkumine Arter Silvia Ilves: ma ei mängi tšellot selleks, et mehi saada (9) Kuidas Raadi lennurajalt saadud hoog lennutas maailma tippu Kes on õige monumendimees? (2) Mihkel Raud: vanemate lahkuminek on üks hirmsamaid asju, mis lastega juhtuda võib (2) Türkmenistanis õnne otsimas: võib-olla peitub see tohututes korterites? Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Pühad pokaalis: Riesling, porter, mull Imede aeg pimedas Eestis: kus asuvad kõige põnevamad valguskaunistused? (2) Sõiduproov: 5 asja, mida teada Renault Capturi kohta Automaailma tippmudelite klaasid valmivad Elvas (2) Tokyo suur moeteater Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mesikäpp. Kuidas lastele päkapikkudest rääkida?

2 min lugemist
Mesikäpp 14.12 FOTO: Mesikäpp

Paraku kestab praegu aasta pimedaim aeg, müstiline hingedeaeg, mil teistest dimensioonidest ja paralleelmaailmadest pärit tegelased tunnevad end väga julgelt. Kummituste, ufode ja kollidega puutume kokku harvem, kuid päkapikkude ja jõuluvanaga peab arvestama enamik eesti peresid. Kuidas neist veidratest nähtustest rääkida lastele ilma lapsi šokeerimata?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Noor pere: Meile valmistas päkapikkudest rääkimine suurt piinlikkust. Lapsed on ju terve mõistusega, ei usu sellist jama. Imelik tundus neile seletama hakata… Aga püüdsime ühe päkapiku kinni ja panime purgi sees laua peale – et vaadake lähedalt, oma silm on kuningas. Pole miskit parata, eksisteerib ikka täiega selline nähtus. Kuigi koolis bioloogiatunnis sellest miskipärast ei räägita.

Teine pere: Esimesel aastal, kui Kalamajja kolisime, oli meil päkapikkudega väga palju probleeme. Vana maja, auke ja urkeid täis. Igalt poolt pugesid tuppa. Aga Makroflexist oli abi! Tuli need augud ehitusvahtu täis lasta. Klaasikilde peab ka vahu sisse segama, muidu närivad läbi ja kommitoomine käib täie hooga edasi! Lastele räägime siis, kui nad ise hakkavad küsima päkapikkude kohta.

13.12.2019 16.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto