Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.12.2019
Eesti Skandaalide nappus tuleb kahjuks EKRE-le ja sotsidele (44) 88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk Medõde nuhkis sõbranna mahitusel võõra inimese terviseinfo järele (14) Majandus Kašmiirkuues hundi luksusimpeerium Välismaa Johnsoni risk tõi valimistel võimsa võidu (17) Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat (16) Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Tokyo suur moeteater Arvamus Juhtkiri: britid on lõpuks otsustanud (12) Karl-Eduard Salumäe: vallavolikogulane, anna endale aru! (2) Uue ajastu peaminister (3) Mõjuga oligarhi langemine (2) Võidukas Boris Sportlane, kel on küsimusi (2) Sport Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse Taavi Libe kolumn: aasta sportlase sõna kaalugu sama palju kui tulemus (3) NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga Toyota täiendas veelgi ridu, Citroen ja Škoda ikkagi päriselt ei lahku Kliima Pelletite põletamine kõrvetab näpud (20) Merendus Omaani politsei suurtellimus lööb Saaremaa laevafirma äri õide (7) AK Pool sajandit väldanud sööst muusikaliste ideaalide poole Tallinn 800 – kivist külalised väikses puidust Tallinnas EKI keelekool: beebid patta ja pannile Lauri Vahtre: tuld koolidele, tuld muuseumidele – vabadus koidab (20) Jaak Prozes: soome-ugri rahvaste vandenõu(d) Nädala plaat. Erootiline ja neurootiline iluelamus Aja auk. Kuidas monument lõpuks minema voolas Mesikäpp. Kuidas lastele päkapikkudest rääkida? Mesikäpp. Mimmu Blogi Blondi popamatsooni lahkumine Arter Silvia Ilves: ma ei mängi tšellot selleks, et mehi saada (9) Kuidas Raadi lennurajalt saadud hoog lennutas maailma tippu Kes on õige monumendimees? (2) Mihkel Raud: vanemate lahkuminek on üks hirmsamaid asju, mis lastega juhtuda võib (2) Türkmenistanis õnne otsimas: võib-olla peitub see tohututes korterites? Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Pühad pokaalis: Riesling, porter, mull Imede aeg pimedas Eestis: kus asuvad kõige põnevamad valguskaunistused? (2) Sõiduproov: 5 asja, mida teada Renault Capturi kohta Automaailma tippmudelite klaasid valmivad Elvas (2) Tokyo suur moeteater Meelelahutus Koomiks Sudoku

88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk

4 min lugemist
Arved Ilves (88) on Tähtvere päevakeskuse aktiivseim mees. Taustal tantsivad naised Debora Vaarandi sõnadele ja Valter Ojakääru viisile loodud «Seda paati pole tehtud linnuluust» saatel. FOTO: Tairo Lutter

Arved Ilves (88) on elav näide teaduslikust tõest, et inimene vajab lähedasi suhteid, sest need hoiavad vaimu ja füüsise vilkana.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tähtvere päevakeskus Tartus. Makist üürgab «Seda paati pole tehtud linnuluust». Naised valmistuvad tantsutunniks.Taamalt piidleb neid Arved Ilves (88).

«Ma olen nagu kukk nende keskel, aga ei tee sellest numbrit,» ütleb ainuke mees päevakeskuses. «Ilus vaadata, kui naised tantsivad. Noh, kepsutavad, ütleme nii.»

Päevakeskust nimetab Arved teiseks koduks. Ta käib seal iga päev. Nii juba kümme aastat. Aasta tagasi kohtas ta prouat, kelle nimi seostub muusikaga. Täpsemalt ei soovi ta öelda.

Too kutsus Arvedi kohvikus oma lauda ja kinkis šokolaadi. «Küsin üllatunult, milleks see. Ta vastas, et mul on hea, et mul olemas oled,» meenutab Arved.

13.12.2019 16.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto