R, 3.02.2023

88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk

Kadri Kuulpak
, reporter
88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arved Ilves (88) on Tähtvere päevakeskuse aktiivseim mees. Taustal tantsivad naised Debora Vaarandi sõnadele ja Valter Ojakääru viisile loodud «Seda paati pole tehtud linnuluust» saatel.
Arved Ilves (88) on Tähtvere päevakeskuse aktiivseim mees. Taustal tantsivad naised Debora Vaarandi sõnadele ja Valter Ojakääru viisile loodud «Seda paati pole tehtud linnuluust» saatel. Foto: Tairo Lutter

Arved Ilves (88) on elav näide teaduslikust tõest, et inimene vajab lähedasi suhteid, sest need hoiavad vaimu ja füüsise vilkana.

Tähtvere päevakeskus Tartus. Makist üürgab «Seda paati pole tehtud linnuluust». Naised valmistuvad tantsutunniks.Taamalt piidleb neid Arved Ilves (88).

«Ma olen nagu kukk nende keskel, aga ei tee sellest numbrit,» ütleb ainuke mees päevakeskuses. «Ilus vaadata, kui naised tantsivad. Noh, kepsutavad, ütleme nii.»

Päevakeskust nimetab Arved teiseks koduks. Ta käib seal iga päev. Nii juba kümme aastat. Aasta tagasi kohtas ta prouat, kelle nimi seostub muusikaga. Täpsemalt ei soovi ta öelda.

Too kutsus Arvedi kohvikus oma lauda ja kinkis šokolaadi. «Küsin üllatunult, milleks see. Ta vastas, et mul on hea, et mul olemas oled,» meenutab Arved.

Märksõnad
Tagasi üles