Sisukord
Sport
Postimees
14.12.2019
Eesti Skandaalide nappus tuleb kahjuks EKRE-le ja sotsidele (44) 88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk Medõde nuhkis sõbranna mahitusel võõra inimese terviseinfo järele (14) Majandus Kašmiirkuues hundi luksusimpeerium Välismaa Johnsoni risk tõi valimistel võimsa võidu (17) Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat (16) Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Tokyo suur moeteater Arvamus Juhtkiri: britid on lõpuks otsustanud (12) Karl-Eduard Salumäe: vallavolikogulane, anna endale aru! (2) Uue ajastu peaminister (3) Mõjuga oligarhi langemine (2) Võidukas Boris Sportlane, kel on küsimusi (2) Sport Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse Taavi Libe kolumn: aasta sportlase sõna kaalugu sama palju kui tulemus (3) NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga Toyota täiendas veelgi ridu, Citroen ja Škoda ikkagi päriselt ei lahku Kliima Pelletite põletamine kõrvetab näpud (20) Merendus Omaani politsei suurtellimus lööb Saaremaa laevafirma äri õide (7) AK Pool sajandit väldanud sööst muusikaliste ideaalide poole Tallinn 800 – kivist külalised väikses puidust Tallinnas EKI keelekool: beebid patta ja pannile Lauri Vahtre: tuld koolidele, tuld muuseumidele – vabadus koidab (20) Jaak Prozes: soome-ugri rahvaste vandenõu(d) Nädala plaat. Erootiline ja neurootiline iluelamus Aja auk. Kuidas monument lõpuks minema voolas Mesikäpp. Kuidas lastele päkapikkudest rääkida? Mesikäpp. Mimmu Blogi Blondi popamatsooni lahkumine Arter Silvia Ilves: ma ei mängi tšellot selleks, et mehi saada (9) Kuidas Raadi lennurajalt saadud hoog lennutas maailma tippu Kes on õige monumendimees? (2) Mihkel Raud: vanemate lahkuminek on üks hirmsamaid asju, mis lastega juhtuda võib (2) Türkmenistanis õnne otsimas: võib-olla peitub see tohututes korterites? Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Pühad pokaalis: Riesling, porter, mull Imede aeg pimedas Eestis: kus asuvad kõige põnevamad valguskaunistused? (2) Sõiduproov: 5 asja, mida teada Renault Capturi kohta Automaailma tippmudelite klaasid valmivad Elvas (2) Tokyo suur moeteater Meelelahutus Koomiks Sudoku

NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga

2 min lugemist
Kaks praeguse NBA edukat mängumeest Stephen Curry (vasakul) ja James Harden (paremal). FOTO: EZRA SHAW/AFP

Korvpall on spordiala, mis pakub vaatamiselamusi igale maitsele. Kellele meeldivad osavad põrgatajad, meisterlikud söötjad, kõrgelennulised pealtpanijad, suurepärased viskajad või tulihingelised kaitsemängijad. Kõige kõrgemal tasemel ehk korvpalliliigas NBA võib seda kõike kohata. Kahjuks on neist viimane – kaitsemäng – täielikult kadunud kunst.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üha enam näeme tulemusi, kus vähemalt üks meeskond viskab 140 punkti täis juba normaalajaga. See näitab selgelt ka igale korvpallivõhikule ära, et kogu rõhk pannakse mängus rünnakule. Nüüd olemegi jõudnud seisu, kus NBAs pole ühtegi meeskonda, kes laseks endale visata keskmiselt alla saja punkti.

Ennastsalgavad kaitsemängijad pole kuskile kadunud, kuid meeskondade suhtumine võitvasse korvpalli on selgelt muutunud. Kui veel kümme aastat ajas tagasi minna, siis oli unistuste korvpalliliigas vähemalt 15 meeskonda, kes püüdsid esmajärgus vastaseid pidurdada ja selle najalt edu saavutada ning lasti endale visata veidi üle 90 silma. Veel pikalt proovisid oma stiili hoida Utah Jazz ja San Antonio Spurs, kes valmistasid osavate kaitseformatsioonidega kõigile peavalu.

Kõik muutus, kui Golden State Warriors võitis esimese meistritiitli.

13.12.2019 16.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto