K, 8.02.2023

NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga

Karl-Joosep Küngas
NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaks praeguse NBA edukat mängumeest Stephen Curry (vasakul) ja James Harden (paremal).
Kaks praeguse NBA edukat mängumeest Stephen Curry (vasakul) ja James Harden (paremal). Foto: EZRA SHAW/AFP

Korvpall on spordiala, mis pakub vaatamiselamusi igale maitsele. Kellele meeldivad osavad põrgatajad, meisterlikud söötjad, kõrgelennulised pealtpanijad, suurepärased viskajad või tulihingelised kaitsemängijad. Kõige kõrgemal tasemel ehk korvpalliliigas NBA võib seda kõike kohata. Kahjuks on neist viimane – kaitsemäng – täielikult kadunud kunst.

Üha enam näeme tulemusi, kus vähemalt üks meeskond viskab 140 punkti täis juba normaalajaga. See näitab selgelt ka igale korvpallivõhikule ära, et kogu rõhk pannakse mängus rünnakule. Nüüd olemegi jõudnud seisu, kus NBAs pole ühtegi meeskonda, kes laseks endale visata keskmiselt alla saja punkti.

Ennastsalgavad kaitsemängijad pole kuskile kadunud, kuid meeskondade suhtumine võitvasse korvpalli on selgelt muutunud. Kui veel kümme aastat ajas tagasi minna, siis oli unistuste korvpalliliigas vähemalt 15 meeskonda, kes püüdsid esmajärgus vastaseid pidurdada ja selle najalt edu saavutada ning lasti endale visata veidi üle 90 silma. Veel pikalt proovisid oma stiili hoida Utah Jazz ja San Antonio Spurs, kes valmistasid osavate kaitseformatsioonidega kõigile peavalu.

Kõik muutus, kui Golden State Warriors võitis esimese meistritiitli.

Märksõnad
Tagasi üles