Sisukord
Sport
Postimees
14.12.2019
Eesti Skandaalide nappus tuleb kahjuks EKRE-le ja sotsidele (44) 88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk Medõde nuhkis sõbranna mahitusel võõra inimese terviseinfo järele (14) Majandus Kašmiirkuues hundi luksusimpeerium Välismaa Johnsoni risk tõi valimistel võimsa võidu (17) Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat (16) Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Tokyo suur moeteater Arvamus Juhtkiri: britid on lõpuks otsustanud (12) Karl-Eduard Salumäe: vallavolikogulane, anna endale aru! (2) Uue ajastu peaminister (3) Mõjuga oligarhi langemine (2) Võidukas Boris Sportlane, kel on küsimusi (2) Sport Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse Taavi Libe kolumn: aasta sportlase sõna kaalugu sama palju kui tulemus (3) NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga Toyota täiendas veelgi ridu, Citroen ja Škoda ikkagi päriselt ei lahku Kliima Pelletite põletamine kõrvetab näpud (20) Merendus Omaani politsei suurtellimus lööb Saaremaa laevafirma äri õide (7) AK Pool sajandit väldanud sööst muusikaliste ideaalide poole Tallinn 800 – kivist külalised väikses puidust Tallinnas EKI keelekool: beebid patta ja pannile Lauri Vahtre: tuld koolidele, tuld muuseumidele – vabadus koidab (20) Jaak Prozes: soome-ugri rahvaste vandenõu(d) Nädala plaat. Erootiline ja neurootiline iluelamus Aja auk. Kuidas monument lõpuks minema voolas Mesikäpp. Kuidas lastele päkapikkudest rääkida? Mesikäpp. Mimmu Blogi Blondi popamatsooni lahkumine Arter Silvia Ilves: ma ei mängi tšellot selleks, et mehi saada (9) Kuidas Raadi lennurajalt saadud hoog lennutas maailma tippu Kes on õige monumendimees? (2) Mihkel Raud: vanemate lahkuminek on üks hirmsamaid asju, mis lastega juhtuda võib (2) Türkmenistanis õnne otsimas: võib-olla peitub see tohututes korterites? Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Pühad pokaalis: Riesling, porter, mull Imede aeg pimedas Eestis: kus asuvad kõige põnevamad valguskaunistused? (2) Sõiduproov: 5 asja, mida teada Renault Capturi kohta Automaailma tippmudelite klaasid valmivad Elvas (2) Tokyo suur moeteater Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Libe kolumn: aasta sportlase sõna kaalugu sama palju kui tulemus

3 min lugemist
Meie mullused parimad: Saskia Alusalu ja Magnus Kirt FOTO: Konstantin Sednev

«See pole läbi enne, kui paks daam pole laulnud,» ütlevad ameeriklased. Eesti spordirahva ekvivalent tollele kulunud kõnekäänule võiks olla: «Spordiaasta pole läbi enne, kui on vaieldud aasta sportlaste üle.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Just nimelt vaieldud, sest ühest küljest ülidemokraatlik valimismeetod, mille kohaselt saavad oma võrdse sõna sekka öelda nii fännid, spordiajakirjanikud kui ka -ametnikud, toob aina enam endaga kaasa selle, et osalised lähtuvad valiku tegemisel nii diametraalselt erinevatest printsiipidest, et lõpptulemusena kukub pall hägusele hallile alale.

Võtame näiteks spordi­ajakirjanikud. Oma osa aasta sportlaste valimisse annavad spordiajakirjanikud erialaühingu kaudu. Igal Eesti Spordiajakirjanike Seltsi kuuluval ajakirjanikul on võimalus (mitte kohustus) täita ankeet, kus tuleb ritta seada viis paremat mees- ja naissportlast ning kolm paremat treenerit ja võistkonda. Edasi tuleb lihtlabane aritmeetika, kus iga ankeedi esikoht saab vastavalt kategooriale viis või kolm punkti jne.

13.12.2019 16.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto