Sisukord
Välismaa
Postimees
14.12.2019
Eesti Skandaalide nappus tuleb kahjuks EKRE-le ja sotsidele (44) 88-aastane Arved: üksinda käies tundub tee pikk Medõde nuhkis sõbranna mahitusel võõra inimese terviseinfo järele (14) Majandus Kašmiirkuues hundi luksusimpeerium Välismaa Johnsoni risk tõi valimistel võimsa võidu (17) Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat (16) Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Tokyo suur moeteater Arvamus Juhtkiri: britid on lõpuks otsustanud (12) Karl-Eduard Salumäe: vallavolikogulane, anna endale aru! (2) Uue ajastu peaminister (3) Mõjuga oligarhi langemine (2) Võidukas Boris Sportlane, kel on küsimusi (2) Sport Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse Taavi Libe kolumn: aasta sportlase sõna kaalugu sama palju kui tulemus (3) NBA võlu ja valu: kaitsemänguta tugevaim korvpalliliiga Toyota täiendas veelgi ridu, Citroen ja Škoda ikkagi päriselt ei lahku Kliima Pelletite põletamine kõrvetab näpud (20) Merendus Omaani politsei suurtellimus lööb Saaremaa laevafirma äri õide (7) AK Pool sajandit väldanud sööst muusikaliste ideaalide poole Tallinn 800 – kivist külalised väikses puidust Tallinnas EKI keelekool: beebid patta ja pannile Lauri Vahtre: tuld koolidele, tuld muuseumidele – vabadus koidab (20) Jaak Prozes: soome-ugri rahvaste vandenõu(d) Nädala plaat. Erootiline ja neurootiline iluelamus Aja auk. Kuidas monument lõpuks minema voolas Mesikäpp. Kuidas lastele päkapikkudest rääkida? Mesikäpp. Mimmu Blogi Blondi popamatsooni lahkumine Arter Silvia Ilves: ma ei mängi tšellot selleks, et mehi saada (9) Kuidas Raadi lennurajalt saadud hoog lennutas maailma tippu Kes on õige monumendimees? (2) Mihkel Raud: vanemate lahkuminek on üks hirmsamaid asju, mis lastega juhtuda võib (2) Türkmenistanis õnne otsimas: võib-olla peitub see tohututes korterites? Uue põlvkonna Raudne Leedi (8) Pühad pokaalis: Riesling, porter, mull Imede aeg pimedas Eestis: kus asuvad kõige põnevamad valguskaunistused? (2) Sõiduproov: 5 asja, mida teada Renault Capturi kohta Automaailma tippmudelite klaasid valmivad Elvas (2) Tokyo suur moeteater Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat

3 min lugemist
  • Ratase sõnul on poolakate skepsis 2050. aasta kliimaeesmärgi suhtes mõistetav.
  • Eesti sattus suvel mustade lammaste nimekirja tänu ülemäärasele püüdlikkusele.
  • Suur osa kliimaeesmärgiga nõustunuist tegi seda helde ELi eelarve lootuses.
  • Brüsselis ülemkogu kõrval Briti valimisi jälginud võtsid tulemust kergendusega.
Rumeenia president Klaus Iohannis, Saksa kantsler Angela Merkel, peaminister Jüri Ratas ja tema Hollandi kolleeg Mark Rutte ning Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen eile ülemkogul. FOTO: ARIS OIKONOMOU/AFP/Scanpix

EL tahab 2050. aastaks saavutada kliimaneutraalsuse, aga üks liikmesriik ei saa praegu sellist lubadust anda, nentis aasta viimane Euroopa Ülemkogu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi riigi nimi ELi valitsus- ja riigijuhtide tippkohtumise lõppjäreldustes kirjas polnud, ei jäänud saladuseks, et tegu oli Poolaga. Koos nendega üleeile ülemkogule 2050. aasta kokkuleppe suhtes tõrksatena sisenenud Tšehhi ja Ungariga saadi kaubale.

Peaminister Jüri Ratasel hoolimata kliimadebati tõttu kella üheni öösel veninud avapäevast ja selle võrra ehk napimaks jäänud unetundidest Varssavi kolleegile etteheiteid polnud. «Mulle tundub, et Poola töötab selle nimel, et kliimaneutraalsust saavutada. Ma küll ei tunnetanud, et nad oleksid selle põhimõtte või ideoloogia vastu,» lausus ta.

13.12.2019 16.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto