R, 30.09.2022

Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
Ratas ei süüdista pidurit tõmmanud Poolat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 16
Rumeenia president Klaus Iohannis, Saksa kantsler Angela Merkel, peaminister Jüri Ratas ja tema Hollandi kolleeg Mark Rutte ning Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen eile ülemkogul.
Rumeenia president Klaus Iohannis, Saksa kantsler Angela Merkel, peaminister Jüri Ratas ja tema Hollandi kolleeg Mark Rutte ning Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen eile ülemkogul. Foto: ARIS OIKONOMOU/AFP/Scanpix

EL tahab 2050. aastaks saavutada kliimaneutraalsuse, aga üks liikmesriik ei saa praegu sellist lubadust anda, nentis aasta viimane Euroopa Ülemkogu.

Kuigi riigi nimi ELi valitsus- ja riigijuhtide tippkohtumise lõppjäreldustes kirjas polnud, ei jäänud saladuseks, et tegu oli Poolaga. Koos nendega üleeile ülemkogule 2050. aasta kokkuleppe suhtes tõrksatena sisenenud Tšehhi ja Ungariga saadi kaubale.

Peaminister Jüri Ratasel hoolimata kliimadebati tõttu kella üheni öösel veninud avapäevast ja selle võrra ehk napimaks jäänud unetundidest Varssavi kolleegile etteheiteid polnud. «Mulle tundub, et Poola töötab selle nimel, et kliimaneutraalsust saavutada. Ma küll ei tunnetanud, et nad oleksid selle põhimõtte või ideoloogia vastu,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles