N, 2.02.2023

Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse

Andres Vaher
, reporter
Eesti juurtega jalgpalluri pöörane tee Soome koondisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robert Ivanov (vasakul) mängis end sisuliselt ühe hooajaga Espoo Honkas Soome koondisse. Sel pildil on ta Soome liiga tänavuse pronksmedaliga.
Robert Ivanov (vasakul) mängis end sisuliselt ühe hooajaga Espoo Honkas Soome koondisse. Sel pildil on ta Soome liiga tänavuse pronksmedaliga. Foto: Erakogu

Kas olete midagi kuulnud jalgpallur Robert Ivanovist? Ei ole. Pole hullu. Soomes ka paljud polnud, enne kui too Eesti juurtega noorsand ühtäkki Soome koondises mängis.

Inimeste teed ja saatused on erinevad. Mõni jõuab napi mõne aastaga läbi murda paksust ja vedelast, mille kogemiseks jääks teisel väheks mitmest elust. Jalgpallur Robert Ivanov kuulub kahtlemata esimesse leeri. Tema Eesti-sidemed teevad loo ainult köitvamaks.

Aga enne minevikku olevikust.

Tänavu 11. jaanuaril võitis Eesti Dohas peetud maavõistluses Soomet 2:1. Kumbki kasutas sel turneel teist koosseisu, põhjanaabrite ridadesse kuulus Espoo Honka 25-aastane keskkaitsja Robert Ivanov. Kolm päeva varem oli ta kohtumises Rootsiga saanud kirja esimesed viis koondiseminutit, nüüd lisandus veel 90.

Märksõnad
Tagasi üles