Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Toiduliidu juht listeeriaskandaalist: peeglisse vaatama peame kõik

3 min lugemist
Kuivõrd mõjutavad listeeriabakteri leiud kohalikes kala- ja lihatööstustes tarbija otsuseid ja usaldust, näitab aeg, kirjutab Sirje Potisepp. FOTO: Erik Prozes

Toiduohutusest on saanud teema number üks. Kui suvine maasikapettus tõi välja turukaubanduse miinused, siis listeeriabakteriga seonduv on seadnud nii tootjad kui ka ametnikud valusate, aga möödapääsmatute valikute ette. Kui teisiti ei suudeta toiduohutust tagada, tuleb tootmine sulgeda. Kas sellest aga piisab ning milline on tarbija roll toiduohutuses, küsib toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Toiduliit on aastaid rääkinud sellest, et toiduohutuse tagamiseks on vaja suurendada osapoolte vastutust ning vaadata üle kõik etapid alates tooraine kasvatamisest, transpordist ja müügist kuni lõpptarbijani ehk põllult lauani.

Miskipärast on nii, et meil on alati vaja mingit raputust ja halba näidet, et midagi muutuks. Kuigi praegu ei ole ühte konkreetset kalatootjat puudutavas kõik veel lõpuni selge, on selge üks asi – toiduohutusealane seire on meil selgelt alarahastatud.

14.12.2019 17.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto