Sisukord
Arvamus
Postimees

Eesti Gaas: lehmasõnnikuga kliimaeesmärkideni

4 min lugemist
Kuna tarbijad on üha rohkem valmis langetama keskkonnasõbralikke ja soodsaid valikuid, peaks riik elektriautode kõrval õla alla panema ka gaasiautode soetamisele, kirjutab Raul Kotov. FOTO: Marko Saarm

Et realiseeruks roheline eesmärk katta kümme protsenti kütuseturust taastuvenergiaga, ei piisa ainult ettevõtete huvist. Ei piisa ka ainult gaasiautode valiku laiendamisest või tanklavõrgu arendamisest, kirjutab Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui ÜRO kliimakonverentsi eelsed ja algsed kajastused nii Eestis kui ka üle piiri hõlmasid peamiselt noore keskkonnaaktivisti Greta Thunbergi seilamist konverentsile koos austraallastest juutuuberitega ning tema valimist uudisteajakirja Time aasta inimeseks, siis viimane nädal tõi kliimapoliitikasse siiski uusi ja sisulisemaid suundi ning kohustuse kõigile oma mõtteviisi muuta.

Äsja avalikustatud Euroopa roheleppe näol võtavad kliimaeesmärgid palju selgema ja ambitsioonikama kuju. Selle järgi tuleb ka nüüd Eestis konkreetselt analüüsida võimalusi neid sihte saavutada. Nii nagu Euroopa roheleppes on suur rõhk pandud transpordi heitkoguste vähendamisele, on see oluline pusletükk ka Eesti kliimapoliitikas.

14.12.2019 17.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto