Sisukord
Arvamus
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (3) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (45) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (2) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja (1) Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? (2) Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (7) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! (1) Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid (1) Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (8) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ivo Känd: ääremaal elu välja ei mõtle

3 min lugemist
Ivo Känd.  FOTO: Erakogu

Pealinnast kaugemate piirkondade ettevõtjad balansseerivad hakkamasaamise piiril ja vajavad riigilt maksupoliitilist tuge, kirjutab haldusjuht Ivo Känd.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Edukas olemise saladus on lihtne: tuleb langetada õigeid otsuseid ning teha õigel ajal õiges kohas õigete kaaslastega õigeid asju. Tänapäeva ettevõtja vajab selleks rohkem abi kui varem. Põhjuseks on suured regionaalsed erinevused ning majandusliku aktiivsuse liigne kontsentreerumine pealinna piirkonda. Kõrged on ka ettevõtlusega seotud riskid ja pinged. Siit tuleneb vajadus ettevõtluse tugisüsteemi täiustamise järele, kui soovime, et ettevõtjate järelkasv ei väheneks ega tekiks läbipõlemist nagu alljärgneva näite puhul.

Tõrva endine edukas ettevõtja, nüüdne lihaveiseid kasvatav Ivo Muru lajatas mulle kui külalisele keset kiiret silotegemise aega terekätt andes: «Sina, linnavurle, ei mõista ääremaa ettevõtja muresid. Koogutad vaid võimulolijatega kaasa!»

Maamehed on ümberjagamise ja subsideerimise süsteemis pettunud. Muru on küll nõus, et maaelu peab elamisväärseks tegema ning üks abinõu oleks riigipoolne laenude garanteerimine, sest pankadele sobib tagatiseks ainult nende endi poolt turuhinnast odavamaks hinnatud kinnisvara. Olles ise aastaid Rootsis töötanud, julgeb ta aga ümber lükata võimulolijate soovunelma tuua inimesed soodsa laenuintressiga Soomest tagasi Eesti maapiirkondadesse. Noored tulevad siis, kui on tasuv töö ja head töötingimused, mitte aga siis, kui ootavad aeglane internet ja auklikud kruusateed. Soomes on laenuvõimalused juba praegu ka eestlastele soodsamad, arvestades riikide erinevaid sissetulekuid. Milleks ankurduda Eestisse, kui võõrsil on kindel palk ja kaitsev ametiühing?

20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto