Sisukord
Maa Elu
Postimees
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Meie Eesti Elulõpu tugi aitab rahus lahkuda Kadri Tammepuu: kui surm koputab uksele Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõulupreemia sõltub tööandjast, aga ka ilmast

3 min lugemist
Kuigi tänavune teraviljasaak oli rekordiline, ütles Mäetaguse Agro juht Teet Kallakmaa, et ei tea veel, kas suudab sel aastal töötajatele jõulupreemiat maksta. Eelarve pingelisus tuleb eelmise suve põuast, mistõttu tuli väga palju sööta juurde osta. FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Jõulude ajal ootab töötaja preemiat kui meeldivat üllatust, tööandja küll mõistab seda, kuid saab preemiat maksta siis, kui selleks on võimalus, või siis tunnustab töötajaid teisel moel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üle kümne aasta ühes ja samas põllumajandusettevõttes töötav nelja lapse isa Mait Tõnise ootab jõulupreemiat ja pole seni kindel, kas seda saab. Pooltel aastatel on saanud. „Jõulupreemia on alati meeldiv boonus, olenemata summa suurusest,” sõnas ta. Kui preemiat ei saanud, võttis Tõnise seda kui teadmist, et järelikult oli tööandjale kehv aasta. Kordagi pole tulnud mõtet, et tema oleks kehvasti tööd teinud. „Mõistan ju, et aastad pole vennad,” kinnitas ta. Ettevõttes pole rahast kombeks omavahel rääkida. „Ootan jõulupreemiatki kui kingitust jõuluvanalt, kui saan, on meeldiv üllatus.”

Eelmise aasta põud annab siiani tunda

Mäetaguse Agro juht Teet Kallakmaa ütles, et ta teab töötajate ootust jõulueelse lisatasu suhtes ja siiani on igal aastal suutnud seda maksta. „Tänavu ei tea veel, kas suudan. Aga kui jõuluaegne eelarve ei võimalda, maksan töötajatele talvepreemiat, päris ilma ei jäta,” lubas ta.

Kallakmaa selgitusel on kõik töötajad tublisti töötanud, selles pole kahtlust.

18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto