Sisukord
Maa Elu
Postimees
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Meie Eesti Elulõpu tugi aitab rahus lahkuda Kadri Tammepuu: kui surm koputab uksele Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid

1 min lugemist
Osaühingul Männiku Piimalambad hakkas aasta esimeses pooles tööle uus meierei ja lüpsisüsteem. FOTO: Erakogu

Raplamaal Ohekatkul Ida-Friisi tõugu piimalambaid kasvatav ja lambapiimatooteid pakkuv osaühing Männiku Piimalambad astus veebruaris-märtsis suure sammu edasi, sest tööle hakkas uus meierei ja lüpsisüsteem. Ühtlustus toodete kvaliteet, lihtsamaks muutus pakendamine. „Torusse lüps on võrreldes kannu lüpsmisega palju lihtsam, kiirem ja stressivabam loomagi jaoks.

Tootmisvõimsust tuli juurde, saame suuremat valikut pakkuda,” kommenteeris ettevõtte perenaine Kaisa Tähe. Lõppeval aastal tehti ka karja prakeerimine ja praegu võib lammaste keskmist taset pidada väga heaks. Alles jäeti kõige tootlikumad ja tugevamad loomad. Lüpsma tulevate lammaste arv eeloleval aastal tõenäoliselt ei kasva, nende arv jääb 45 kanti, aga piima on rohkem.

Lisaks oli pereettevõttel plaanis jõuda oma lambapiimast tehtud toodetega veel tänavu poelettidele, aga etikettide väljatöötamine võttis eeldatust mitu kuud rohkem aega ja valmis said need alles siis, kui lammastel piim lõppes. „Nüüd ootame poegimisperioodi, mis peaks algama üsna kohe. Kogu toodangu saime aga kenasti eraisikutele ja restoranidele müüdud, turustamisega muret polnud. Lähikuudel saavad aga lambapiimatoodete huvilised meie kaupa juba poodidestki osta,” on Kaisa ja Priit Tähe kindlad. Eelkokkulepped on perenaise sõnul sõlmitud COOPi, Kaubamaja, Stockmanni ja mitme väiksema kauplusega. „Müüki tulevad juustudki, aga põhirõhu paneme lambapiimajogurtile, mida pakume seitsme eri maitsega,” lubas ta.

(„Lambapiimatooteid eestlane alles õpib hindama”, 14. veebruar 2019)

Seotud lood
18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto