Sisukord
Maa Elu
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all

1 min lugemist
Väätsa veelauapark avati suve algul. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Näitamaks, et ekstreemsemal viisil aega veeta sooviv inimene ei pea seikluste otsimiseks suurtesse keskustesse minema, avas Väätsa mees Igor Roosmaa 2019. aasta suvel Järvamaal Türi vallas Väätsa paisjärve ääres wake-pargi (veelauakeskuse).

„Esimene hooaeg oli edukas,” kinnitas Roosmaa detsembri keskel. „Pargist võis suve jooksul läbi käia tuhandeid inimesi. See ei ole kindlasti meie piir, palju oleneb reklaamist.”

Roosmaa rõhutas, et see aasta kulges talle õppimise tähe all. „Nõrkadest kohtadest tuli näiteks välja, et meil puudub instruktorkoosseis. Praegu suudame inimesi teatud tasemele koolitada, kuid edasi enam mitte,” nentis ta. „Kui sõitja suudab veelauaga tasakaalu hoida ja trossiliini kasutades edasi-tagasi sõita, siis varem või hiljem soovib ta oma sõidutaset parandada.”

Küsimusele, millal inimeste palkamiseks läheb, vastas Roosmaa, et proovis tänavu püsikulusid võimalikult väiksena hoida ja nägi ise vaeva. „Aga ei ole hullu, nüüd on mul pilt selge ja tean, millal on tööjõudu juurde vaja ja millal mitte,” avaldas ta.

Sel hooajal ehitati wake-pargi juurde suur paviljon, mis kehvema ilmaga suuremale seltskonnale varju pakub. Lõpetamisel on sisetööd. Kui need ühel pool, on pargi avaetapi ehitus valmis.

Igor Roosmaa on rõhutanud, et park võiks olla koht, kus on tegevust ka talvel. Näiteks köetakse seal pühapäeviti talisuplejate jaoks abihoones olev saun soojaks. Nii on tehtud sügisest saati. „Plaane on mitmesuguseid. Kui külma, jääd ja lund jagub, soovin talve jooksul valmis saada uisuväljaku, lastele mõeldud rendi-ATVde raja ja lumelauapargi,” loetles ta.

Tulevikus korraldaks Igor Roosmaa Väätsa pargis hea meelega koolitusi ja laagreid, kuid need ei ole mõeldud vaid veelauduritele. Ta nimetas SUP-laual tehtavaid treeninguid, mis on mujal päris populaarsed. SUP-lauad on pargis olemas.

(„Külamees plaanib avada ekstreemspordikeskuse”, 14. märts 2019)

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto