Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Meie Eesti Elulõpu tugi aitab rahus lahkuda Kadri Tammepuu: kui surm koputab uksele Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all

1 min lugemist
Väätsa veelauapark avati suve algul. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Näitamaks, et ekstreemsemal viisil aega veeta sooviv inimene ei pea seikluste otsimiseks suurtesse keskustesse minema, avas Väätsa mees Igor Roosmaa 2019. aasta suvel Järvamaal Türi vallas Väätsa paisjärve ääres wake-pargi (veelauakeskuse).

„Esimene hooaeg oli edukas,” kinnitas Roosmaa detsembri keskel. „Pargist võis suve jooksul läbi käia tuhandeid inimesi. See ei ole kindlasti meie piir, palju oleneb reklaamist.”

Roosmaa rõhutas, et see aasta kulges talle õppimise tähe all. „Nõrkadest kohtadest tuli näiteks välja, et meil puudub instruktorkoosseis. Praegu suudame inimesi teatud tasemele koolitada, kuid edasi enam mitte,” nentis ta. „Kui sõitja suudab veelauaga tasakaalu hoida ja trossiliini kasutades edasi-tagasi sõita, siis varem või hiljem soovib ta oma sõidutaset parandada.”

Küsimusele, millal inimeste palkamiseks läheb, vastas Roosmaa, et proovis tänavu püsikulusid võimalikult väiksena hoida ja nägi ise vaeva. „Aga ei ole hullu, nüüd on mul pilt selge ja tean, millal on tööjõudu juurde vaja ja millal mitte,” avaldas ta.

Sel hooajal ehitati wake-pargi juurde suur paviljon, mis kehvema ilmaga suuremale seltskonnale varju pakub. Lõpetamisel on sisetööd. Kui need ühel pool, on pargi avaetapi ehitus valmis.

Igor Roosmaa on rõhutanud, et park võiks olla koht, kus on tegevust ka talvel. Näiteks köetakse seal pühapäeviti talisuplejate jaoks abihoones olev saun soojaks. Nii on tehtud sügisest saati. „Plaane on mitmesuguseid. Kui külma, jääd ja lund jagub, soovin talve jooksul valmis saada uisuväljaku, lastele mõeldud rendi-ATVde raja ja lumelauapargi,” loetles ta.

Tulevikus korraldaks Igor Roosmaa Väätsa pargis hea meelega koolitusi ja laagreid, kuid need ei ole mõeldud vaid veelauduritele. Ta nimetas SUP-laual tehtavaid treeninguid, mis on mujal päris populaarsed. SUP-lauad on pargis olemas.

(„Külamees plaanib avada ekstreemspordikeskuse”, 14. märts 2019)

Seotud lood
18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto