Sisukord
Maa Elu
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised Väike langus juhatab sisse suure kukkumise Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (9) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (26) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (4) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: Varbla puhkeküla sadam valmib peagi

1 min lugemist
Suvel jõudis sadamasse ligi 80 alust, neist kolm neljandikku tuli välismaalt. FOTO: Erakogu

Maa Elu maikuu lõpus aset leidnud külaskäigu järel on Varbla puhkeküla valmivas sadamas kulgenud kõik plaanipäraselt.

„Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist rahastatud tööd ehk sissesõidukanal, muul, navigatsioonimärgistus, 10 külalispaadikohta, vee- ja elektrisüsteemid said valmis jaanipäevaks. Sealtmaalt on tulnud hakkama saada omafinantseeringuga, mis on kasvanud kavandatust märksa suuremaks. Praegu käib kibekiire töö sadamahoone kallal, lisaks alustasime uue saunahoone ja pesemisruumide ehitamist. Enne navigatsioonihooaega peaks kõik valmis jõudma, aga lindilõikamiskuupäev pole veel kivisse raiutud. Lõpukorral on heakorratööd, kevadeks jääb muru ja puude istutamine. Õige pea saame kütusetankla, mille paigaldab Jetoil. Lääneranna vald viis mustkatte alla enamiku ligi viiekilomeetrisest teelõigust, mis jääb Tõstamaa-Nurmsi tee ja puhkeküla vahele, ise katsime mustkattega randa viiva tee, eratee ja parklad, kokku umbes 900 meetrit,” võib Varbla puhkeküla peremees Heino Sabiin rahul olla.

Tegelikult külastas esimene alus, purjekas Riin, sadamat juba 15. juunil. „Suvel jõudis siia positiivse üllatusena ligi 80 alust, neist kolm neljandikku tuli välismaalt. Kiideti Eesti üht pikemat sissesõidukanalit ja seda, et tormi korral on sadamas hea rahulik, avamere tuuled ei ulatu sadamas olevaid aluseid kõigutama,” täiendas perenaine Marika.

Tuulega on seotud ka ettevõtliku pere suur mure. „Üha sagedamini võtab kiruma, et tormiste ilmadega kaob elekter. Katsu siin ilma hakkama saada! Ainult sõnum ja vabandus kliendile toitu ei valmista ja sooja ei anna. Kes korvab kahju?”

(„Varbla puhkeküla sadam valmib jõudsalt, 6. juuni 2019)

Seotud lood
29.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto