Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
22.09.2020
Elupäästja: sõita ma oskan ja täiega panin! Rikkusin liiklust. Eesti Iga viies koroonaviirusega nakatunu jõuab haiglasse (6) Louis Freeh’ üllatusesinemine selgust ei toonud (26) Eesti lühiuudised Transpordi arengukava sihib kliimaeesmärke (1) Belobrovtsev: Härmi käitumist on raske mõista (4) Majandus Suurpangad kahtlustasid, kuid lasid musta raha tehingud ikka läbi (1) Sel aastal valmib Eesti riigieelarve teisiti Välismaa Välismaa lühiuudised Küprose blokk lükkaski Valgevene ülemkogule (6) Viiruslaine viis Hiina roti- ja maokasvatajatelt elatusallika Arvamus Juhtkiri: meie igapäevane rahapesu (2) Henri Zeigo: maaelu vajab verevahetust Urmas Paet: majandusministri prohmakas Iverson Ng: tõeline pandeemia on Hongkongi totalitaarsus Merilin Aruvee: hea eesti keele oskuse tagab kool tervikuna Marianne Paimre: kes pooldavad vaktsineerimist? REGIONAALARENG ⟩ Kristi Grišakov: väikelinnadel tekib julgus tunnistada kahanemist (1) REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: härra linnapea, me peame rääkima kahanemisest! REGIONAALARENG ⟩ Dmitri Moskovtsev: elukeskkonna kvaliteeti saab tõsta ka kokkutõmbuvates linnades REGIONAALARENG ⟩ Jiří Tintěra: Valga kesklinna kolivad pooltühjade korterelamute elanikud REGIONAALARENG ⟩ Anu Needo: Kiviõli planeering on võimaldanud kiirelt kohaneda Kultuur Algasid Rainer Sarneti filmi «Vaino Vahingu päevaraamat» võtted Oidsalu arvustus ⟩ Eesti Draamateatri uus rahalehm (1) Kultuurist lühidalt Inglismaa mineviku ja oleviku kohtumine Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst Schmidti teod tulevad päevavalgele Pooleldi lukus maailm pikendas Eesti kohtunike reisi kahe ööpäeva võrra Ülevaade ⟩ Mis saab ühistest pallimänguliigadest? Lätlased teevad sportlastele küll erandeid, kuid see käib enamikule üle jõu Tervis Tervise lühiuudised Kuidas saada jagu liigeseprobleemidest? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: Varbla puhkeküla sadam valmib peagi

1 min lugemist
Suvel jõudis sadamasse ligi 80 alust, neist kolm neljandikku tuli välismaalt. FOTO: Erakogu

Maa Elu maikuu lõpus aset leidnud külaskäigu järel on Varbla puhkeküla valmivas sadamas kulgenud kõik plaanipäraselt.

„Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist rahastatud tööd ehk sissesõidukanal, muul, navigatsioonimärgistus, 10 külalispaadikohta, vee- ja elektrisüsteemid said valmis jaanipäevaks. Sealtmaalt on tulnud hakkama saada omafinantseeringuga, mis on kasvanud kavandatust märksa suuremaks. Praegu käib kibekiire töö sadamahoone kallal, lisaks alustasime uue saunahoone ja pesemisruumide ehitamist. Enne navigatsioonihooaega peaks kõik valmis jõudma, aga lindilõikamiskuupäev pole veel kivisse raiutud. Lõpukorral on heakorratööd, kevadeks jääb muru ja puude istutamine. Õige pea saame kütusetankla, mille paigaldab Jetoil. Lääneranna vald viis mustkatte alla enamiku ligi viiekilomeetrisest teelõigust, mis jääb Tõstamaa-Nurmsi tee ja puhkeküla vahele, ise katsime mustkattega randa viiva tee, eratee ja parklad, kokku umbes 900 meetrit,” võib Varbla puhkeküla peremees Heino Sabiin rahul olla.

Tegelikult külastas esimene alus, purjekas Riin, sadamat juba 15. juunil. „Suvel jõudis siia positiivse üllatusena ligi 80 alust, neist kolm neljandikku tuli välismaalt. Kiideti Eesti üht pikemat sissesõidukanalit ja seda, et tormi korral on sadamas hea rahulik, avamere tuuled ei ulatu sadamas olevaid aluseid kõigutama,” täiendas perenaine Marika.

Tuulega on seotud ka ettevõtliku pere suur mure. „Üha sagedamini võtab kiruma, et tormiste ilmadega kaob elekter. Katsu siin ilma hakkama saada! Ainult sõnum ja vabandus kliendile toitu ei valmista ja sooja ei anna. Kes korvab kahju?”

(„Varbla puhkeküla sadam valmib jõudsalt, 6. juuni 2019)

Seotud lood
21.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto