Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Meie Eesti Elulõpu tugi aitab rahus lahkuda Kadri Tammepuu: kui surm koputab uksele Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime

1 min lugemist
Sügisel vahetas Pillirookõrs oma nime Suckõrs'i vastu. FOTO: Tiit Efert

Augustis kirjuta­sime entusiast­likest noortest Greete Riimist ja Mihkel Tammest, kes kolisid Saaremaale ja hakkasid seal pilliroost joogikõrsi valmistama. Nagu meie veebilugude paremikust näha, läks see väga paljudele lugejatele korda.

Kõrte ametlikuks nimeks sai Pillirookõrs, ent juba sügisel vahetasid tegijad nime Suckõrs’i vastu. Mihkel Tamm selgitas, et nime vahetati kahel põhjusel. Esiteks on välismaalastel sõna pillirookõrs väga keeruline hääldada. „Teine põhjus peitub meie kaubamärgi kaitsmises. Kui eelmisel suvel oma tegemistega pihta hakkasime, siis pilliroost joogikõrsi meie teada keegi kuskil ei valmistanud. Tol hetkel ei andnud sõnaühend pillirookõrs ka Google’ist mingisugust vastet ja seetõttu otsustasimegi endid Pillirookõrreks nimetama hakata – annab kohe kliendile teada, millega tegu. Aga kuna tegu on selgitava sõnaga, siis kaubamärgina seda kaitsta ei saa,” selgitas Tamm. Sellegipoolest on neil hea meel, et nad on eesti keelde uue sõna toonud.

Uus, natuke kelmikas nimi Suckõrs tuli noorte healt koostööpartnerilt, kelle emakeel on inglise keel. „Tahtsime säilitada enda nimes miskit, mis Eestit meenutaks ja mis inimesi muigama paneks,” sõnas mees.

Teisalt tunnevad tegijad, et nimevahetus tuli pisut vara, sest kliendid sattusid segadusse. Kuna kelmikas nimi vajab kelmikamat tootemarki, on ettevõttel plaanis ellu viia mõned muudatused ja õige Suckõrsi tootemargiga alles uuel aastal välja tulla. Uuel aastal on plaanis ka uute toodetega turule tulla.

„Samas aina enam tundub, et eestlastele jääme ikka armsaks Pillirookõrreks. Las nii ollagi,” märkis Tamm.

Uus nimi teeb välisturgudele laienemise mugavamaks ja see on noorte 2020. aasta põhieesmärk – Euroopas korralikult kanda kinnitada.

Nüüdseks on nad valmistanud ligemale 200 000 korduskasutatavat pillirookõrt ja usuvad veelgi enam, et pilliroost joogikõrtel on võimalus tuul tiibadesse saada.

(Koduaknast merevaadet seganud pilliroog aitab plastireostust ohjeldada, 29. august)

Seotud lood
18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto