Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (4) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime

1 min lugemist
Sügisel vahetas Pillirookõrs oma nime Suckõrs'i vastu. FOTO: Tiit Efert

Augustis kirjuta­sime entusiast­likest noortest Greete Riimist ja Mihkel Tammest, kes kolisid Saaremaale ja hakkasid seal pilliroost joogikõrsi valmistama. Nagu meie veebilugude paremikust näha, läks see väga paljudele lugejatele korda.

Kõrte ametlikuks nimeks sai Pillirookõrs, ent juba sügisel vahetasid tegijad nime Suckõrs’i vastu. Mihkel Tamm selgitas, et nime vahetati kahel põhjusel. Esiteks on välismaalastel sõna pillirookõrs väga keeruline hääldada. „Teine põhjus peitub meie kaubamärgi kaitsmises. Kui eelmisel suvel oma tegemistega pihta hakkasime, siis pilliroost joogikõrsi meie teada keegi kuskil ei valmistanud. Tol hetkel ei andnud sõnaühend pillirookõrs ka Google’ist mingisugust vastet ja seetõttu otsustasimegi endid Pillirookõrreks nimetama hakata – annab kohe kliendile teada, millega tegu. Aga kuna tegu on selgitava sõnaga, siis kaubamärgina seda kaitsta ei saa,” selgitas Tamm. Sellegipoolest on neil hea meel, et nad on eesti keelde uue sõna toonud.

Uus, natuke kelmikas nimi Suckõrs tuli noorte healt koostööpartnerilt, kelle emakeel on inglise keel. „Tahtsime säilitada enda nimes miskit, mis Eestit meenutaks ja mis inimesi muigama paneks,” sõnas mees.

Teisalt tunnevad tegijad, et nimevahetus tuli pisut vara, sest kliendid sattusid segadusse. Kuna kelmikas nimi vajab kelmikamat tootemarki, on ettevõttel plaanis ellu viia mõned muudatused ja õige Suckõrsi tootemargiga alles uuel aastal välja tulla. Uuel aastal on plaanis ka uute toodetega turule tulla.

„Samas aina enam tundub, et eestlastele jääme ikka armsaks Pillirookõrreks. Las nii ollagi,” märkis Tamm.

Uus nimi teeb välisturgudele laienemise mugavamaks ja see on noorte 2020. aasta põhieesmärk – Euroopas korralikult kanda kinnitada.

Nüüdseks on nad valmistanud ligemale 200 000 korduskasutatavat pillirookõrt ja usuvad veelgi enam, et pilliroost joogikõrtel on võimalus tuul tiibadesse saada.

(Koduaknast merevaadet seganud pilliroog aitab plastireostust ohjeldada, 29. august)

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto