Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid

1 min lugemist
Psühhiaatriahaiglas sanitari ja hooldajana töötanud Liidia Laaneoja ei väsi Tartu endiste meedikute eest seismast ning neid jõulude ajal meeles pidamast. FOTO: Margus Ansu

Tartlane Liidia Laane­oja on oma väikse korteri köögi täis sättinud kingipakke, mis kõik ootavad 20. detsembril sõitu Tähtvere päevakeskusesse, kus peetakse ühingu Halastus jõulupidu.

Halastus on Tartu puuetega eksmeedikute ühing ning Liidia Laaneoja on selle asutajaliige ja eestvedaja, samuti ühingu häälekandja Saatus toimetaja.

Jõulupakke on Liidia Laaneoja kokku pannud paarkümmend aastat, selleks säästab ta enne raha Tartu linna tegevustoetusest, ning seisab selle eest, et igal aastal kaetaks ühingu liikmetele ilus jõululaud.

Tänavu on kingituste peaorganisaatori väikeses köögis pakke 88. Igas kommikarp, kohvipakk, piparkoogid, jõulutähe kunstõis ja jõulukaart. Pakkida on aidanud Moonika Klais ja Maie Riit. Ja nii nagu paljudel varasematel aastatel, on ettevõtmist toetanud ka Tartu tarbijate kooperatiiv.

Neile, kes tervise või vanuse tõttu enam peole tulla ei jaksa, korraldab Liidia Laaneoja kingi koju. Ühingu kõige auväärsemad on 106-aastane Vally Emilie Heinola ja 105-aastane Gerta Virolane, kes uue aasta algul saab 106.

Liidia Laaneoja ise on 86-aastane ning ütleb, et tervis jukerdab, aga ta peab siiski veel vastu ning ühingu liikmed on need, kes jõudu annavad. «Kui paned teisi end hästi tundma, tunned ennastki paremini,» leiab ta.

Liidia Laaneojal on poeg ja kaks pojapoega ning kokku viis lapselapselast, neli tüdrukut ja poiss. Tüdrukud käivad tal igal nädalal külas ja saadavad teda poeskäikudel.

«Naljakas on see, kui mõni räägib, et ta ei saa laste või lastelastega läbi,» imestab Liidia Laaneoja. «Sel inimesel peab küll endal midagi viga olema. Lapsed ja lapselapsed on ju need, kes vanainimese hinge üleval hoiavad.»

Seotud lood
18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto