Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Meie Eesti Elulõpu tugi aitab rahus lahkuda Kadri Tammepuu: kui surm koputab uksele Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu

2 min lugemist
Nii nagu eelmisel aastal, saavad tartlased ka tänavu ilutulestikku nautida kesklinnas Emajõe kallastel. FOTO: Kristjan Teedema

Peagi saabuv aastavahetus tähendab šampanjapudeli avamist, ilutulestikku ja uusaastalubadusi. Mitmes Eesti linnas või linnaosas võetakse aasta 2020 natuke vaiksemalt vastu, saluudita. Pärnu, Valga, Otepää ning Tallinna Nõmme ja Lasnamäe linnaosa juhid otsustasid, et sel aastal ilutulestikku ei lasta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartlased ilutulestiku puudumise pärast tänavu muretsema ei pea, saluuti lastakse juba traditsioonilisel kohal Atlantise maja kõrval haljas­alal. Tulevärk kestab kümmekond minutit ja läheb linnale maksma ligi 4500 eurot.

Pärnus, Valgas, Otepääl ja pealinna kahes linnajaos tulevärgist loobumise peamine põhjus on see, et kõvad kärgatused hirmutavad lemmikloomi, lärmakas ilutulestik tekitab neil stressi. Saluudi asemel kulutatakse raha kas püsivamate jõulukaunistuste soetamiseks või annetatakse see loomade varjupaikadele.

18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto