Sisukord
Reis
Tänane leht
19.12.2019
Eesti Ketiapteegid valasid oma tusatuju klientide kaela (37) Oravad asusid pensionieelnõu tühjade ettepanekutega vaippommitama (15) Eluaegne vang hakkas ettevõtjaks Majandus Eksminister avab äparduva miljarditehase tagamaid: äripartner lõi noa selga Euroopa selle aasta tšempion on Kreeka (1) Välismaa Ajakirjaniku mõrva juurdlus paneb proovile Slovakkia sõltumatuse Austraalias kuumus ei leebu Trumpi tagandamishääletus kruvis pinged üles Postimees Strasbourgis: tunnustus uiguuri aktivistile ärgitab arutelu Hiina sanktsioonidest (2) Ungari ekspert: rahvale meeldib Euroopa Liit vaid raha pärast (6) Arvamus Juhtkiri: aprill! Meie apteek on kinni! Toomas Verrev: Eesti ei vaja riigimeeste puuslikke (81) Andres Herkel: Donald Tuski uus amet ja Euroopa tulevik Rait Maruste: kolmanda võimu koht (1) Karmo Tüür: Venemaa probleem 2024 ehk putinism president Putinita (2) Kultuur See on totaalne teater Ebamaiste naiste vallutusretk Sport Erm ihkab põrmustada Busemanni maailmarekordi Reis Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust Maa Elu Pilguheit aastale: talu sai rongalaskmisload, aga hilja (1) Pilguheit aastale: loodus soosis saagiaastat GPS-vargustega seoses on Leedus tabatud kaks grupeeringut Pilguheit aastale: peaaegu pooled maatükid muutsid suurust Pilguheit aastale: ilma tegid päikesefarmid Pilguheit aastale: Pillirookõrs vahetas nime Metsloomadele toidu viimine on eelkõige kink inimesele Pilguheit aastale: veelauapargi avaaasta kulges õppimise tähe all Põltsamaa roosiaia ees asuva maatüki tulevik on jätkuvalt lahtine Pilguheit aastale: kodumaised lambapiima­tooted koguvad austajaid Hajajaam tagab elektri sõltumata ilmataadist Tartu Tartu linn vähemalt sel aastal paukuvast tulevärgist ei loobu (1) Jüri Laurson: ohtlikud kodumasinad Põllumajanduslike GPS-seadmete vargad on tekitanud juba suurema kahju kui Leedu autovargad Puhja kirikumüüri kõrvalt tulid lagedale mündid ja kondid Linn keeldub Ringtee-äärse kuuseheki raieluba andmast Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid Süüfilisehaiged küülikud, Tartu raha ja Lenin – Tartu volikogu kirev algus (3) Eestlase viis ülikooli soov härraks saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaubarändur Aasias: Laoses varu mõnuga kannatust

4 min lugemist
Indigopõõsa lehtedega värvitud puuvillane lõimelõng. FOTO: Margus Kalam

Indias kohtun tihti kaubaränduritega üle maailma. Vahetame infot ja kogemusi. Kus on tõusnud hinnad või maksud, millisest riigist on nüüd kasulikum mingit toodet osta jne. Kes ostab Indiast, see käib suure tõenäosusega ka Nepalis, harvem Tais ja veel harvem Indoneesias. Mina käin neis kõigis ja ka teistes Aasia riikides, kuhu seda tüüpi kaubarändurid üldjuhul ei satu. Teised imestavad, kuidas väikeses Eestis on võimalik seda kõike turustada. Laos on jäänud täiesti märkamatuks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laos pole kunagi isegi jutuks tulnud. Teen pisut eeltööd ja saan teada, et see riik on tuntud eelkõige käsitsi kootud siidi- ja puuvillase kanga ning sellest valmistatud toodete poolest. Neid otsima lähengi.

Laoses käib elu justkui aegluubis. Kellelgi ei ole kiiret. Isegi tuk-tuk’i juhid on oma sõidukisse võrkkiiged riputanud ja vedelevad seal, selle asemel et turiste püüda ja elatist teenida. Mulle sobib muidugi, et keegi tänaval ei tüüta. Poleks arvanud, et ka äri käib aegluubis.

«Kas te tegelete hulgimüügiga?» uurin väikeses tekstiilipoes, mille seinal on kohaliku käsitööassotsiatsiooni logo.

«Jah, müüme,» kinnitab Miss Keo, kes ühtlasi osutub selle organisatsiooni direktoriks. Ta on pealtnäha vast neljakümnele lähenev naine, kes kannab rahvarõivaid ja räägib malbe häälega, peaaegu poolsosinal.

18.12.2019 20.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto