Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.12.2019
Eesti Ravimite hulgimüüjad apteekide streigist ei räägi (7) Esimene detsembritorm säästis õnneks hullemast Eesti jõuk tühjendas indialaste pangakontod (12) Simson: Eesti taust teeb empaatiliseks Majandus Inkassofirma juht: ühe ettevõtte võlg tekitab liblikaefekti, millest kannatavad kõik (7) Riigi sekkumine päästis Läti sadamalinna sanktsioonidest Jaapani kontorirott naljalt selget päeva ei näe Välismaa Trumpi tagandamisjuurdus mattub segadusse (6) KOHALIK VAADE. Itaalia mure suveräänsuse pärast põrkub ELiga (1) Putin süüdistas Eestit ajakirjanduse survestamises (4) Kreeka põgenikelaagris puhkes kähmlus Kuninganna tutvustas Boris Johnsoni valitsuse plaane Arvamus Juhtkiri: USA poliitiline kodusõda (15) Reelika Ojakivi: unistades noorte tulevikust (3) Jaan Männik: suured teemad seisavad usalduse taga (3) Andrus Karnau: braavo, härra apteeker! (1) Aarne Seppel: miks just proviisorid? (17) Andrei Kuzitškin: kvoodid venelastele - uus segregatsioonimeetod (2) Meie Eesti Eleri Lopp-Valdma: Kose lageraie eirab kogukonda Andres Sepp: metsa näo säilitamiseks tuleb seda raiuda (20) Aleksei Lotman: kelle oma on riigimets? (2) Kultuur Valter Soosalu: «Muusikuna on kohati parem, kui sa oskad rohkem, kui tead» Theodor Sink: Estonian Cello Ensemble teeb muusikat, mis endale meeldib Sport PM Itaalias. Henri Drell: püüan igas trennis teisi üle mängida Zidane tegi ajalugu. Varane võinuks saada kaks penaltit järjest? Tartu Koalitsioonil polnud tahet lasteaiatasu tõusu pidurdada (1) Tormis murdunud puud lõhkusid mitu autot ja võtsid elektri Päästjad kustutasid kolm päeva suurt puiduhunnikut Tartu tüdruk võitis üleilmse inglise keele võistluse Peipsi-äärse präänikumeistri ahjust tulevad suussulavad kunstiteosed Teatrijuht Kristiina Alliksaar annab juhusele võimaluse Distsiplineerimatu füüsiku liigitamatu kunst (1) VIDEO JA PILDID ⟩ Jah, Eestis saab praegu suusatada! Esimene trenn jäisel rajal möödus muhkude ja sinikateta Tänavakunstnik maalis ühemeetriste piltide hulka kaheksaruutmeetrise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu tüdruk võitis üleilmse inglise keele võistluse

2 min lugemist
Anete Maremäe (paremal) saavutas rahvusvahelisel inglise keele võistlusel esikoha ja on õpetaja Sigrid Butlersi sõnul üks ta parimaid õpilasi. FOTO: Sille Annuk

Miina Härma gümnaasiumi 12DP klassi õpilane Anete Maremäe, kes pole kunagi grammatikareegleid õppinud, saavutas veebivõistlusel Best in English absoluutse esikoha, tulles ligi 16 500 õpilase hulgas maailma parimaks.

Anete Maremäe lähtub enda sõnul keele puhul peamiselt sisetundest ja testiks ta ei valmistunud. «Inglise keel algas meil teises klassis, aga ma hakkasin väga varakult ka ise inglise keeles lugema,» ütles ta. Ta soovitas inglise keeles lugemist teistelegi, kes seda keelt hästi osata tahavad, nii näeb keelekasutust ja saab uut sõnavara. Praegu on tal pooleli näiteks Terry Hayesi krimipõnevik «I am Pilgrim».

Ihkab olümpiale

Miina Härma kooli inglise keele õpetaja Sigrid Butlersi sõnul on Maremäe lihtsalt suurepärane ja tema üks parimaid õpilasi, kuid ta kiidab ka teisi osavõtjaid, teiste hulgas 8. klassis käivat Ats Johannes Kaupa, kes tegi täpselt sama testi ja sai samuti saja parima hulka.

Pärast testi lõppu nägi Maremäe, et maksimumist jäi puudu neli punkti. Ta tegi testi nii hästi, kui oskas, ning aimab, kust vead võisid tulla. ​«Teadsin, et saan hea koha, kui mulle korraldajad helistasid,» ütles Maremäe. Testi parimad sooritajad saavad auhinnaks kahenädalase keelelaagri Kanadas, kuid midagi täpsemat pole reisi kohta veel räägitud. Reisi ootab Maremäe väga.

Võiks ju arvata, et nii hea tulemusega abiturient vaatab sügisest inglise filoloogia õppimise poole. Nii see pole. Et Maremäe tegeleb ka vibulaskmisega, tahab ta pärast gümnaasiumi lõpetamist hoopis võtta aega, et spordile pühenduda ja olümpiale jõuda.

Suur konkurents

Härma kooli õpilased võtsid testist osa esimest korda ja see pani kogu kooli proovile, sest kord on karm: kõik peavad alustama ühel ajal, tegema testi sülearvutis ja internetiühendus ei tohi alt vedada. Kool kavandab tulevastel aastatel samuti suunata õpilasi testi tegema, sealhulgas kindlasti ka põhikooliõpilasi, et nad saaksid võistluskogemuse.

Härma gümnaasiumist võistles ligi 80 õpilast, neist esimese saja hulka tulid Agur Sell, Uku Andreas Reigo, Liis Siigur ja Ats Johannes Kaup.

29. novembril aset leidnud võistlusel oli osavõtjaid ligi 25 riigist. Võistlus on mõeldud 14–19-aastastele õpilastele, tänavu võttis sellest osa üle maailma 624 kooli.

Tartu linnavalitsuse haridusosakond korraldab silmapaistvatele õpilastele igal aastal vastuvõtu. Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave ütles, et kuna selline üritus just hiljaaegu oli, saab Maremäe linnalt tunnustuse tõenäoliselt järgmisel sügisel.

Seotud lood
19.12.2019 21.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto