Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.12.2019
Eesti Ravimite hulgimüüjad apteekide streigist ei räägi (7) Esimene detsembritorm säästis õnneks hullemast Eesti jõuk tühjendas indialaste pangakontod (12) Simson: Eesti taust teeb empaatiliseks Majandus Inkassofirma juht: ühe ettevõtte võlg tekitab liblikaefekti, millest kannatavad kõik (7) Riigi sekkumine päästis Läti sadamalinna sanktsioonidest Jaapani kontorirott naljalt selget päeva ei näe Välismaa Trumpi tagandamisjuurdus mattub segadusse (6) KOHALIK VAADE. Itaalia mure suveräänsuse pärast põrkub ELiga (1) Putin süüdistas Eestit ajakirjanduse survestamises (4) Kreeka põgenikelaagris puhkes kähmlus Kuninganna tutvustas Boris Johnsoni valitsuse plaane Arvamus Juhtkiri: USA poliitiline kodusõda (15) Reelika Ojakivi: unistades noorte tulevikust (3) Jaan Männik: suured teemad seisavad usalduse taga (3) Andrus Karnau: braavo, härra apteeker! (1) Aarne Seppel: miks just proviisorid? (17) Andrei Kuzitškin: kvoodid venelastele - uus segregatsioonimeetod (2) Meie Eesti Eleri Lopp-Valdma: Kose lageraie eirab kogukonda Andres Sepp: metsa näo säilitamiseks tuleb seda raiuda (20) Aleksei Lotman: kelle oma on riigimets? (2) Kultuur Valter Soosalu: «Muusikuna on kohati parem, kui sa oskad rohkem, kui tead» Theodor Sink: Estonian Cello Ensemble teeb muusikat, mis endale meeldib Sport PM Itaalias. Henri Drell: püüan igas trennis teisi üle mängida Zidane tegi ajalugu. Varane võinuks saada kaks penaltit järjest? Tartu Koalitsioonil polnud tahet lasteaiatasu tõusu pidurdada (1) Tormis murdunud puud lõhkusid mitu autot ja võtsid elektri Päästjad kustutasid kolm päeva suurt puiduhunnikut Tartu tüdruk võitis üleilmse inglise keele võistluse Peipsi-äärse präänikumeistri ahjust tulevad suussulavad kunstiteosed Teatrijuht Kristiina Alliksaar annab juhusele võimaluse Distsiplineerimatu füüsiku liigitamatu kunst (1) VIDEO JA PILDID ⟩ Jah, Eestis saab praegu suusatada! Esimene trenn jäisel rajal möödus muhkude ja sinikateta Tänavakunstnik maalis ühemeetriste piltide hulka kaheksaruutmeetrise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Theodor Sink: Estonian Cello Ensemble teeb muusikat, mis endale meeldib

2 min lugemist
Tšellist Theodor Sink. FOTO: promo

Koos Põhja Konna ja Vox Clamantisega teeb albumil «Hetk. InSpereeritud Tüürist» kaasa Estonian Cello Ensemble. Küsimustele vastab ansambli liige Theodor Sink.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millal ja millise repertuaari esitamiseks on Estonian Cello Ensemble loodud?

Estonian Cello Ensemble loodi aastal 2014 ning koosneb kuuest Eesti noorema põlvkonna tipptšellistist. Ansambli eesmärk oli ja on siiani propageerida tšellomuusikat, laiendada tšelloansamblite repertuaari eelkõige eesti heliloominguga ning teha koostööd säravate interpreetidega. Seni oleme suutnud eesmärki ka edukalt täita, olles ette kandnud näiteks Tõnu Kõrvitsa, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri ja ka Arvo Pärdi muusikat. Põhiliselt mängime muusikat, mis endale meeldib.

Kuidas sattus tšelloansambel ühele plaadile Põhja Konnaga?

See projekt, millest on nüüd välja kasvanud Põhja Konna ja Estonian Cello Ensemble’i uus album «Hetk», sai alguse 2017. aasta Eesti Muusika Päevadel, kui Rasmus Puur tegi kuuele tšellole seade In Spe loost «Antidoloro­sum» ning Erkki Sven-Tüür «Päikesevenest». Kuna Tüürile hakkas meeldima mõte, et tšellod mängivad In Spe lugusid, jõudis see asi järgmisel aastal suurema kontserdini Leigo Järvemuusikal, kus tegi solistina kaasa Valter Soosalu. Ja seeläbi tuli hiljem mängu ka Põhja Konn.

Plaadil astub tšelloansambel üles koos vokaalsolisti ja/või kooriga. Milline kogemus see teile oli?

Külalisartistidega esinemine ei ole kogemusena otseselt uus, kuna oleme tegutsemisaja jooksul koostööd teinud ka teiste artistidega, nagu näiteks Kadri Voorand, Holger Marjamaa ning samuti Valtriga, nagu mainitud, oleme ansamblina varem tutvunud. Plaati ennast salvestada oli seevastu meile esmakordne ettevõtmine ja väga lahe elamus, eriti veel selliste kolleegide keskel, muusikast endast rääkimata.

Tšello katab instrumendina nii registriliselt kui ka värvi poolest väga paljude žanrite vajadusi. Temaga saab vajadusel mängida nii kõrgelt kui ka madalalt, nii karmilt kui ka leebelt. Minu meelest kõlavad tšellod plaadil väga veenvalt ja pean ka tõele au andma, et seaded on hästi tehtud.

19.12.2019 21.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto