Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.12.2019
Eesti Ravimite hulgimüüjad apteekide streigist ei räägi (7) Esimene detsembritorm säästis õnneks hullemast Eesti jõuk tühjendas indialaste pangakontod (12) Simson: Eesti taust teeb empaatiliseks Majandus Inkassofirma juht: ühe ettevõtte võlg tekitab liblikaefekti, millest kannatavad kõik (7) Riigi sekkumine päästis Läti sadamalinna sanktsioonidest Jaapani kontorirott naljalt selget päeva ei näe Välismaa Trumpi tagandamisjuurdus mattub segadusse (6) KOHALIK VAADE. Itaalia mure suveräänsuse pärast põrkub ELiga (1) Putin süüdistas Eestit ajakirjanduse survestamises (4) Kreeka põgenikelaagris puhkes kähmlus Kuninganna tutvustas Boris Johnsoni valitsuse plaane Arvamus Juhtkiri: USA poliitiline kodusõda (15) Reelika Ojakivi: unistades noorte tulevikust (3) Jaan Männik: suured teemad seisavad usalduse taga (3) Andrus Karnau: braavo, härra apteeker! (1) Aarne Seppel: miks just proviisorid? (17) Andrei Kuzitškin: kvoodid venelastele - uus segregatsioonimeetod (2) Meie Eesti Eleri Lopp-Valdma: Kose lageraie eirab kogukonda Andres Sepp: metsa näo säilitamiseks tuleb seda raiuda (20) Aleksei Lotman: kelle oma on riigimets? (2) Kultuur Valter Soosalu: «Muusikuna on kohati parem, kui sa oskad rohkem, kui tead» Theodor Sink: Estonian Cello Ensemble teeb muusikat, mis endale meeldib Sport PM Itaalias. Henri Drell: püüan igas trennis teisi üle mängida Zidane tegi ajalugu. Varane võinuks saada kaks penaltit järjest? Tartu Koalitsioonil polnud tahet lasteaiatasu tõusu pidurdada (1) Tormis murdunud puud lõhkusid mitu autot ja võtsid elektri Päästjad kustutasid kolm päeva suurt puiduhunnikut Tartu tüdruk võitis üleilmse inglise keele võistluse Peipsi-äärse präänikumeistri ahjust tulevad suussulavad kunstiteosed Teatrijuht Kristiina Alliksaar annab juhusele võimaluse Distsiplineerimatu füüsiku liigitamatu kunst (1) VIDEO JA PILDID ⟩ Jah, Eestis saab praegu suusatada! Esimene trenn jäisel rajal möödus muhkude ja sinikateta Tänavakunstnik maalis ühemeetriste piltide hulka kaheksaruutmeetrise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: braavo, härra apteeker!

2 min lugemist
Protest apteegirefomi jätkumise vastu. Ketiapteegid sulgesid päeva lõpuni uksed. Ülemiste keskuse Südameapteek. FOTO: Mihkel Maripuu

Apteekide lühiajaline sulgemine protestiks pole erakordne, sest juba mullu juunis kasutasid ketiapteekrid sama vahendit. 29. oktoobril 2018 pani 55 haruapteeki kella kahest päeval oma uksed kinni. Toona protestiti nõude vastu, et rohkem kui 4000 elanikuga asulas ei tohi olla enam haruapteeke. Väljaastumine oli edukas, sest Keskerakonna, sotside ja Isamaa valitsus tühistas keelu, mis pidanuks jõustuma sel suvel. Ketiapteegid said aasta ajapikendust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmapäeval sulges uksed umbes neli korda rohkem apteeke, tähelepanu oli mitu korda suurem. Sellele eelnes dramaatiline hääletus Toompeal, kus reformi tühistav seadus kukkus «ootamatult» läbi. Protestimine ja oma õiguste kaitse on demokraatlikus riigikorralduses lubatud. See on üks osa vabast riigist. Keegi ei hakka trahvima Toompeale meeleavaldusele sõitnud traktoriste, isegi kui liiklusseadus keelab sõita kitsail vanalinna tänavail põllutöömasinatega, milles sinine kütus. Kui keegi oli tõesti hädas suletud apteegi pärast, siis võis ta kiirabi kutsuda ja oma rohu kätte saada.

Rahva tervis ei puutu apteekide tööseisakul asjasse, sest apteegireform ei korralda ravimite müüki, vaid omandisuhteid. Enamasti on linnades mitu rohupoodi kõrvuti ning umbes pool apteekidest ei protestinud uste sulgemisega. See tähendab ka seda, et umbes pool apteekidest on valmis apteegireformi nõudeid täitma.

19.12.2019 21.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto