Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.12.2019
Eesti Ravimite hulgimüüjad apteekide streigist ei räägi (7) Esimene detsembritorm säästis õnneks hullemast Eesti jõuk tühjendas indialaste pangakontod (12) Simson: Eesti taust teeb empaatiliseks Majandus Inkassofirma juht: ühe ettevõtte võlg tekitab liblikaefekti, millest kannatavad kõik (7) Riigi sekkumine päästis Läti sadamalinna sanktsioonidest Jaapani kontorirott naljalt selget päeva ei näe Välismaa Trumpi tagandamisjuurdus mattub segadusse (6) KOHALIK VAADE. Itaalia mure suveräänsuse pärast põrkub ELiga (1) Putin süüdistas Eestit ajakirjanduse survestamises (4) Kreeka põgenikelaagris puhkes kähmlus Kuninganna tutvustas Boris Johnsoni valitsuse plaane Arvamus Juhtkiri: USA poliitiline kodusõda (15) Reelika Ojakivi: unistades noorte tulevikust (3) Jaan Männik: suured teemad seisavad usalduse taga (3) Andrus Karnau: braavo, härra apteeker! (1) Aarne Seppel: miks just proviisorid? (17) Andrei Kuzitškin: kvoodid venelastele - uus segregatsioonimeetod (2) Meie Eesti Eleri Lopp-Valdma: Kose lageraie eirab kogukonda Andres Sepp: metsa näo säilitamiseks tuleb seda raiuda (20) Aleksei Lotman: kelle oma on riigimets? (2) Kultuur Valter Soosalu: «Muusikuna on kohati parem, kui sa oskad rohkem, kui tead» Theodor Sink: Estonian Cello Ensemble teeb muusikat, mis endale meeldib Sport PM Itaalias. Henri Drell: püüan igas trennis teisi üle mängida Zidane tegi ajalugu. Varane võinuks saada kaks penaltit järjest? Tartu Koalitsioonil polnud tahet lasteaiatasu tõusu pidurdada (1) Tormis murdunud puud lõhkusid mitu autot ja võtsid elektri Päästjad kustutasid kolm päeva suurt puiduhunnikut Tartu tüdruk võitis üleilmse inglise keele võistluse Peipsi-äärse präänikumeistri ahjust tulevad suussulavad kunstiteosed Teatrijuht Kristiina Alliksaar annab juhusele võimaluse Distsiplineerimatu füüsiku liigitamatu kunst (1) VIDEO JA PILDID ⟩ Jah, Eestis saab praegu suusatada! Esimene trenn jäisel rajal möödus muhkude ja sinikateta Tänavakunstnik maalis ühemeetriste piltide hulka kaheksaruutmeetrise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaan Männik: suured teemad seisavad usalduse taga

2 min lugemist
Serdbanki logo FOTO: Remo Tõnismäe

Kahte teemat, Rail Balticut (RB) ja Swedbankiga seotud rahapesu on tänavu palju kajastatud. Usun, et mõlemad hõivavad veel enam ruumi tuleval aastal ja seda järgmistel põhjustel, kirjutab endine tippjuht Jaan Männik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juunis sai Swedbank uue nõukogu esimehe, Göran Perssoni. Olen kaua jälginud, mida Rootsi meedia temast kirjutab. Ta juhtimisstiil oli sarnane Edgar Savisaare omaga: erakonnas oli vähe tähtsaid otsuseid, kus Savisaar ei olnud sõna sekka öeldud. Nii oli ka siis, kui Persson oli peaminister. Mõlemad mehed on oma riigis tunnustatud kui osavad ja kogenud poliitikud.

Enne kui Perssonile peaministri kohta pakuti, oli ta analüütikute poolt hinnatud rahandusminister ja saneeris Rootsi majandust. Ta tegi seda kõva käega, jahedalt, analüütiliselt ja ilma emotsioonideta. Rootsis arvatakse, et Persson ise sisuliselt määras Jens Henrikssoni Swedbanki uueks juhatuse esimeheks. Nad on varem koos töötanud ja tunnevad teineteist hästi. Rootsi meedia küsimusele, mida Persson ja Henriksson praegu oluliseks peavad, vastavad nad ühtviisi, et tähtsaim on taastada panga usaldusväärsus, sest pangandus on usalduseäri.

19.12.2019 21.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto