Sisukord
AK
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks (1) Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (45) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (10) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (11) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri (1) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (5) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (1) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (6) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (11) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (3) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (13) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (7) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mihkel Raua rosolje isade seiklusrikkast elust

4 min lugemist
Mihkel Raud, „Isa“. FOTO: Raamat

Pole vaja erilisi turundusajusid, et näha, miks Eesti rahvas just kingiralli käivitumise eel pealkirja „Isa“ kandvat teost vajab. Kenakesti lai sihtgrupp ju – enamik mehi juba on seda või vähemasti loodab kunagi isaks saada. Iga ema ja lapse ligiduses töllerdab ringi mingi isasarnane objekt, olgu lähemal või kaugemal. Las loevad!

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mihklit tuleb tunnustada selle eest, et ta eriti ei pühitse. Kukub kohe klišeedega laksima: emad on head ja isad halvad jne. 300 lehekülge pole küll ülearu paks piibel, kuid selle eest sisutihe – naisõiguslastele ja valvefeministidele jagub siin hakkimisainest küllaga. Niisiis, sõbrad, teritage suled! Ja nii üllatav kui see ka pole – selle teose puhul kaldun jääma samale poolele rindejoont. Pisut palju saab seda meesšovinismi tänase moodsa aja kohta. Võib-olla peaks kõik need rohmakad väited olema naljakad, ning seda tuletab autor ka aeg-ajalt meelde. Et hei, rumalapoolne lugeja(nna) – tegemist on irooniaga. Paraku on hulk teemasid, mille kallal aasides on väga keeruline huumori juuspeent piiri tabada.

Siiski! Purskasin südamest naerma õige mitmel puhul. Iseäranis neil lehekülgedel, kus Mihkel Raud brutaalse traktori otsekohesusega kirjeldab isiklikke seiklusi isarollis. Jaburad lood omaenda elust, kohati nii totrad, et need lihtsalt peavad tõsielulised olema. Näiteks saapaid mugivad ning üksteist juukseid pidi lohistavad tillukesed tegelased käituvad täpselt nii leidlikult, nagu ainult lapsed seda suudavad. Mihklile meeldib demonstreerida, millise suurejoonelisusega asjad nässu lähevad. Tal on küllaga enesekindlust, et ennast näoli porri keerata, see muudab ta lugejale sümpaatseks. Minule küll. Sest olgem ausad – pesupulbrireklaami perekonda reaalsuses ei eksisteeri! Kõik vanemad on oma lastega hädas, kõik! Mis sellest, et käitumisstandard kirjutab ette, et külarahvale tehakse head nägu, sest ebaedu emana või isana on ju avalik alandus.

Närvesööv supernaine

Või mine tea, ehk on see rohkem emade haigus, kellele meeldib teeselda, et nende lapsed ei jonni kunagi ja nende kodus ei leidu iial tolmu ega jala alla jäävaid legoklotse. Võib vaid kujutleda, kui väsitav sellises teesklust ja klanitud fassaade täis musterperes elada võib olla... Raua mahlakas, hoogne ja julmalt musta huumoriga üle valatud jutustamislaad, kus pole liigseid sõnu ega tüütut targutamist, on väga nauditav.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto