Sisukord
Arter
Tänane leht
21.12.2019
Eesti President Kaljulaid: sel aastal pandi mulda seemneid ja me ei tea, millised tulevad õied (45) Majandus Seda aktsiat veganid ostaksid Tesla aktsia hüppas rekordtasemele Aastalõpu osturalli viitab optimismile Välismaa Udmurtide keeletragöödia: vanemad ei taha lastele emakeelt õpetada (4) Prantsuse tankid Eesti soodes hätta ei jäänud (23) Arvamus Värske toompealase suur amps (1) Valge laeva maaletooja Riski armastav peaminister Veart mees, veart film Juhtkiri: presidendi selge sõna (44) Toomas Kask: sõna sõna vastu ehk usk (4) Sport PM Itaalias. Ragnar Klavan koondisest: kui tulen, võtaksin Karol Metsalt koha ära (1) Jaanus Kriiski kolumn: koolilaps peab ka kehalises kasvatuses hinde saama! (20) Mitte aasta parim, vaid aasta tüliõun Tänak valiti maailma kolmandaks autosportlaseks Kliima Nessun dorma ehk täna öösel ei tohi keegi magada (3) Merendus Luba käes, väga palju on teha AK Rupert Sheldrake: meil on kultuur, kus kõike peetakse õiguseks ja enesestmõistetavuseks (4) Milline kurb allakäik – olla inimene Tallinn 800: värvirõõmu Vahemere äärest EKI keelekool: šampanja aeg käes, siidri oma tulekul (1) Andi Hektor: tädi Maali ja Pihtipudase memm Nokia jahil (6) Kas lätlased teevad meist paremat teatrit? Mesikäpa sentatsioon: Must auk paneb universumi paisuma Mesikäpp. Uudis metsavendade punkri taastamisest tegi maailmale ringi peale Mesikäpa geeniuuring näitab: just nii nägi välja muistne skandinaavlane Arter Aasta loomaarst: koeraomanik käigu kindlasti koertekoolis Kui vähem oleks rohkem (1) Menulaulude autor Airi Liiva: ma tean, mis on õnnelikkuse ja edukuse võti (3) Aus ja mõne rajuma puritaani silmis ehk ohtlikki Baruto rääkimata lood «Admiral Bellingshausen» valmistub otsustavaks etapiks ja Antarktikasse jõudmiseks Kirss jõululaual: pardipraad See kaunis kuusepuu Kuraditosin peokleiti pahadele tüdrukutele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aus ja mõne rajuma puritaani silmis ehk ohtlikki

4 min lugemist
Eia Uus. FOTO: Birgit Varblane

Huvitav, miks kirjanik ja ajakirjanik Andrei Hvostov ütles Eia Uusi romaani «Tüdrukune» kohta, et selle lugemine oli valus? Ja et kui ta saaks, teeks selle raamatu kohustuslikuks kõigile meestele. Ja nendele, kes söandavad rünnatud naistele öelda, et äkki on nad ise seda põhjustanud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pean Hvostovi arvamusest ja maitsest väga lugu. Sestap võtan ta mõtte teadmiseks, kui Uusi lugu lugema asun. Kui lõpetan, mul nii valus vast pole, aga üldiselt olen hea Andreiga sama meelt. Mehed võiksid seda lugeda küll. Aga enne tahaks romaani autorile Eia Uusile mõned küsimused esitada. Sest lugu «Tüdrukune» tundub aus ja mõne rajuma puritaani silmis ehk ohtlikki. Räägib muuhulgas naise tunnetest teise, tunduvalt noorema neiu vastu.

Eia annab teada, et ta raamatu ümber on puhkenud ootamatu torm või koguni tornaado. Nädal pärast ilmumist on kirjastus juba pidanud uue tiraaži tellima ning lugejad saadavad talle väga pikki ja isiklikke kirju. «Tead mis, minu jaoks on see, et armastuslugu leiab aset kahe naise vahel, peaaegu kõrvaline. Nende suhe on vahend, et näidata erinevusi põlvkondade vahel. Pigem on fookuses naise keha, seksuaalsus ja kujunemine.»

20.12.2019 23.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto