R, 3.02.2023

Aasta loomaarst: koeraomanik käigu kindlasti koertekoolis

Villu Päärt
, reporter
Aasta loomaarst: koeraomanik käigu kindlasti koertekoolis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täiesti rahul: Uut kodu otsiv kutsikas laseb end loomaarst Airi Ilves-Luhti süles sama lõdvaks kui koeravorst.

 
Täiesti rahul: Uut kodu otsiv kutsikas laseb end loomaarst Airi Ilves-Luhti süles sama lõdvaks kui koeravorst.  Foto: Sille Annuk

Väikeses Lõuna-Eesti külas, kus suur kauplusekett isegi poepidamisel enam mõtet ei näinud, on kaks aastat töös olnud loomakliinik, ja loomaomanikud on selle üles leidnud.

Leevi on küla Põlvamaal, mida kaubanduskett Coop, kelle hüüdlause kõlab «Hoiame elu igas Eestimaa nurgas», pidas nii lootusetuks, et tühjendas 2017. aasta suvel riiulid ja keeras poeukse lukku. Ilma poeta Leevi ei jäänud, kohalikud võtsid üle. Sama aasta hilissügisel avas poemajas uksed ka väikene Leevi loomakliinik.

Eesti Loomaarstide Ühing ja Eesti Väikeloomaarstide Selts tunnustasid tänavu Leevi loomakliiniku pidajat Airi Ilves-Luhti aasta loomaarsti tiitliga, tuues põhjenduseks selle ameti populariseerimise ja edendamise maapiirkondades.

Leevi loomakliiniku ühes kitsukeses toakeses on röntgeniaparaat, mis sai ostetud PRIA toetuse eest. Protseduuride ruum, operatsioonisaal, vastuvõturuum – selle klaaskapi ülemisel riiulil särab purgis presidendi tervitusena Kadrioru mesi. Aga ka suures valikus igasugu kassi- ja koeratoite. Kunagi kasutati neid ruume laona, sellele viitavad trellid akna ees.

Märksõnad
Tagasi üles