Mitte aasta parim, vaid aasta tüliõun

Tunamullu võitlesid autospordisõbrad Ott Tänaku nimel ja Tänak lahkus galalt võidumehena. Järgmistel aastatel, kui võitu pole enam tulnud, kostub kummardajate leerist aga hädakisa.  FOTO: Konstantin Sednev

Iga-aastane jauramine teemal «Ott Tänak ja aasta sportlane» ületab juba igasugused piirid ning kahjustab kogu ürituse, mitme spordiala, sportlase ja institutsiooni mainet. Ehk teisisõnu: oleme jõudnud olukorda, kus tuleb leida mõistlik lahendus, et kaos ei saaks järgmis(t)el aasta(te)l süveneda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paslik on teha põgus ajarännak. Aastal 2017 ei nimetanud Eesti Olümpiakomitee Tänakut algselt nominendiks parima meessportlase kategoorias, küll aga koos temaga MM-pronksi võitnud Martin Järveojaga võistkondade arvestuses. Otsus pahandas autospordiliitu (ja kuuldavasti ka Tänakut) ning osa meediast. EOK lisas Tänaku individuaalnimistusse. Tänak lahkus galalt nimelt selle kategooria Kristjaniga.

Mullu kaotas Tänak odaviskaja Magnus Kirdile ja ehkki võitis nüüd aasta võistkonna tiitli, pidi toda auhinda vastu võtma tulema Järveoja üksi.

20.12.2019 23.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto