T, 7.02.2023

Tänak valiti maailma kolmandaks autosportlaseks

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Tänak valiti maailma kolmandaks autosportlaseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak Soome ralli võidu suunas kihutamas.
Ott Tänak Soome ralli võidu suunas kihutamas. Foto: Sander Ilvest

13 rallist kuus etapivõitu, 73 kiiruskatsevõitu, 263 MM-punkti ja karjääri esimene MM-tiitel tõid Ott Tänakule mainekaima mootorispordiportaali Autospordi lõppeva aasta parimate roolikeerajate edetabelis kolmanda koha.

Iga aasta lõpus avaldab Autosport 50 autosportlasest koosneva edetabeli, milles reastab eri autospordialade piloodid paremusjärjekorda. Tänaku nimi on edetabelis esindatud neljandat aastat: mullu sai ta neljanda, tunamullu 12. ning aasta varem 43. koha.

Tegu on subjektiivse edetabeliga, kus saavutatu kõrval mängib paratamatult rolli ala prestiiž. Autoralli jääb siinkohal vormeli kuninglikust F1 sarjast maha ning see kajastub ka edetabelis. Esikümnesse kuulub neli, 50 parema sekka aga 14 vormel 1 pilooti.

Näiteks autorallist, kus on ka väiksem konkurents, kuulub lisaks Tänakule edetabelisse veel Sébastien Ogier (7.) ning Thierry Neuville (11.).

Samas on autoralli ainukene ala, mis on seni suutnud alates 2002. aastast väljahõigatavas pingereas vormel 1 vastu saada. 2005. aastal nimetati parimaks roolikeerajaks Sébastien Loeb, ülejäänud 17 esikohta on läinud F1 pilootidele.

Kolmandat aastat järjest troonib edetabeli tipus vormelipiloot Lewis Hamilton (Mercedes). Hamilton teenis välja esikoha, sest võttis juba hooaja alguses kursi karjääri kuuenda MM-tiitlini ning hoidis seda kindlalt hooaja lõpuni.

«Poodiumi» teise astme hõivas Max Verstappen, kes suutis tihtipeale nukravõitu olukordadest maksimumi võtta ning saavutas ka kolm etapivõitu.

Tänaku puhul tõi Autosport välja, et eestlane jättis selja taha vigadeta hooaja. «Sihikindel ja jääkülm Tänak oli halastamatu, kliiniline ja surmav ning see viis ta auhinnani, millest ta on unistanud viimased kümme aastat.»

Autospordi top 6

1. Lewis Hamilton (F1 maailmameister, 21 etapist 11 võitu)

2. Max Verstappen (F1 kolmas koht, 21 etapist 3 võitu)

3. Ott Tänak (WRC maailmameister, 13 rallist 6 võitu)

4. Charles Leclerc (F1 neljas koht, 21 etapist 2 võitu)

5. Carlos Sainz Jr (F1 kuues koht, «B-rühmast» parim)

6. Alexander Rossi (IndyCari kolmas koht, 17 etapist kaks võitu)

Märksõnad
Tagasi üles