Sisukord
Merendus
Tänane leht
21.12.2019
Eesti President Kaljulaid: sel aastal pandi mulda seemneid ja me ei tea, millised tulevad õied (45) Majandus Seda aktsiat veganid ostaksid Tesla aktsia hüppas rekordtasemele Aastalõpu osturalli viitab optimismile Välismaa Udmurtide keeletragöödia: vanemad ei taha lastele emakeelt õpetada (4) Prantsuse tankid Eesti soodes hätta ei jäänud (23) Arvamus Värske toompealase suur amps (1) Valge laeva maaletooja Riski armastav peaminister Veart mees, veart film Juhtkiri: presidendi selge sõna (44) Toomas Kask: sõna sõna vastu ehk usk (4) Sport PM Itaalias. Ragnar Klavan koondisest: kui tulen, võtaksin Karol Metsalt koha ära (1) Jaanus Kriiski kolumn: koolilaps peab ka kehalises kasvatuses hinde saama! (20) Mitte aasta parim, vaid aasta tüliõun Tänak valiti maailma kolmandaks autosportlaseks Kliima Nessun dorma ehk täna öösel ei tohi keegi magada (3) Merendus Luba käes, väga palju on teha AK Rupert Sheldrake: meil on kultuur, kus kõike peetakse õiguseks ja enesestmõistetavuseks (4) Milline kurb allakäik – olla inimene Tallinn 800: värvirõõmu Vahemere äärest EKI keelekool: šampanja aeg käes, siidri oma tulekul (1) Andi Hektor: tädi Maali ja Pihtipudase memm Nokia jahil (6) Kas lätlased teevad meist paremat teatrit? Mesikäpa sentatsioon: Must auk paneb universumi paisuma Mesikäpp. Uudis metsavendade punkri taastamisest tegi maailmale ringi peale Mesikäpa geeniuuring näitab: just nii nägi välja muistne skandinaavlane Arter Aasta loomaarst: koeraomanik käigu kindlasti koertekoolis Kui vähem oleks rohkem (1) Menulaulude autor Airi Liiva: ma tean, mis on õnnelikkuse ja edukuse võti (3) Aus ja mõne rajuma puritaani silmis ehk ohtlikki Baruto rääkimata lood «Admiral Bellingshausen» valmistub otsustavaks etapiks ja Antarktikasse jõudmiseks Kirss jõululaual: pardipraad See kaunis kuusepuu Kuraditosin peokleiti pahadele tüdrukutele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Luba käes, väga palju on teha

4 min lugemist
Parvlaev Viking XPRS. FOTO: Peeter Langovits

Euroopa Komisjon andis sel nädalal Eestile kauaoodatud riigiabi loa, et laevade Eesti lipu alla toomiseks seadusi muuta: teha meremeeste palgale maksuerisusi ning pakkuda laevaomanikele võimalust maksta tulumaksu asemel tonnaažimaksu. Eestis suure uuendusena käsitletavas laevanduse soodustamise paketis pole aga kuigi palju uut.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Komisjon andis sama soojaga riigiabi loa veel neljale riigile. Poola sai Eesti omaga sarnase loa teha meremeeste töötasule maksuerisus, Taani ja Rootsi tohivad pikendada praegust maksusoodustust, Küpros aga sai õiguse edaspidigi maksustada laevaomanikke tonnaažimaksuga ja meremehi teistest palgasaajatest soodsamalt.

Merenduse nõukoja president, viitseadmiral Tarmo Kõuts ütles, et merendusseadused peavad olema sammukese võrra muudest seadustest ees, sest laevanduses konkureerivad riigid üle maailma. «Eestil on tähtis selles võistluses osaleda,» sõnas Kõuts.

20.12.2019 23.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto