Sisukord
Majandus
Tänane leht
21.12.2019
Eesti President Kaljulaid: sel aastal pandi mulda seemneid ja me ei tea, millised tulevad õied (45) Majandus Seda aktsiat veganid ostaksid Tesla aktsia hüppas rekordtasemele Aastalõpu osturalli viitab optimismile Välismaa Udmurtide keeletragöödia: vanemad ei taha lastele emakeelt õpetada (4) Prantsuse tankid Eesti soodes hätta ei jäänud (23) Arvamus Värske toompealase suur amps (1) Valge laeva maaletooja Riski armastav peaminister Veart mees, veart film Juhtkiri: presidendi selge sõna (44) Toomas Kask: sõna sõna vastu ehk usk (4) Sport PM Itaalias. Ragnar Klavan koondisest: kui tulen, võtaksin Karol Metsalt koha ära (1) Jaanus Kriiski kolumn: koolilaps peab ka kehalises kasvatuses hinde saama! (20) Mitte aasta parim, vaid aasta tüliõun Tänak valiti maailma kolmandaks autosportlaseks Kliima Nessun dorma ehk täna öösel ei tohi keegi magada (3) Merendus Luba käes, väga palju on teha AK Rupert Sheldrake: meil on kultuur, kus kõike peetakse õiguseks ja enesestmõistetavuseks (4) Milline kurb allakäik – olla inimene Tallinn 800: värvirõõmu Vahemere äärest EKI keelekool: šampanja aeg käes, siidri oma tulekul (1) Andi Hektor: tädi Maali ja Pihtipudase memm Nokia jahil (6) Kas lätlased teevad meist paremat teatrit? Mesikäpa sentatsioon: Must auk paneb universumi paisuma Mesikäpp. Uudis metsavendade punkri taastamisest tegi maailmale ringi peale Mesikäpa geeniuuring näitab: just nii nägi välja muistne skandinaavlane Arter Aasta loomaarst: koeraomanik käigu kindlasti koertekoolis Kui vähem oleks rohkem (1) Menulaulude autor Airi Liiva: ma tean, mis on õnnelikkuse ja edukuse võti (3) Aus ja mõne rajuma puritaani silmis ehk ohtlikki Baruto rääkimata lood «Admiral Bellingshausen» valmistub otsustavaks etapiks ja Antarktikasse jõudmiseks Kirss jõululaual: pardipraad See kaunis kuusepuu Kuraditosin peokleiti pahadele tüdrukutele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aastalõpu osturalli viitab optimismile

2 min lugemist
  • Jaeinvestorid said Coop Panga aktsiaid odavamalt kui olid valmis maksma
  • InBanki võlakirjade peale investorid lausa hullusid
  • IPOde nõudluse tekitajaks olid seekord jaeinvestorid
Redgate Capitali partner Aare Tammemäe. FOTO: Raul Mee/Mollusk Media

Kui veel sügisel tundus lõppev aasta kapitalituru aktiivsuse poolest miinusaastana, sest investeerimismaht võrreldes eelnenud aastaga kukkus, siis jõulukuul vallandunud osturalli viitab jaeinvestorite uuele optimismile. Peamiselt Eesti ja mõned Leedu jaeinvestorid panid jõulukuul kingikotti ligi 50 miljoni euro eest investeerimiskraami.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõigepealt Coop Panga aktsiate avalik pakkumine. Jaepakkumises osales umbes 11 000 investorit, kes märkisid aktsiaid kokku ligi 31 miljoni euro eest. Aktsia hind kujunes pakkumise käigus madalamaks, kui esialgu planeeriti, kuid jaeinvestorid võivad tulemust heaks pidada – nad said aktsiad kätte märgatavalt soodsamalt, kui olid olnud valmis maksma.

Leedu põllumajandustootja Auga Group laskis välja viieaastased kuueprotsendilise intressiga võlakirjad kokku 20 miljoni euro eest, millest jaeinvestorite osa oli umbes viis miljonit eurot. Korraldajad ei ole avaldanud jaeinvestorite geograafilist jaotust – võime eeldada, et see oli kaldu Leedu kasuks.

20.12.2019 23.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto