Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pühade ajal on abivajajaid rohkem

2 min lugemist
Praegusel ajal tunnevad Tartu koduta loomade varjupaiga asukad enim puudust soojadest tekkidest, kuid suletekid neile ei sobi. FOTO: Kristjan Teedema

Kuigi jõulupühade lähenedes kasvab heategevusorganisatsioonidele ja mittetulundusühingutele annetajate hulk märkimisväärselt, suureneb aasta lõpus ka abivajajate hulk.

Enamasti saavad suure südamega inimesed abikätt ulatada tarvilikke asju andes või raha annetades.

Puudus tekkidest

Tartu koduta loomade varjupaiga administraatori Jaanika Soodla sõnul tunnevad nende asukad praegu enim puudust tekkidest. «Meile on toodud palju voodipesu ja rätikuid, aga palju kulub ka tekke. Me ei saa vastu võtta suletekke, aga muu sobib,» selgitas ta. Aidata soovijad võivad loomadele viia ka konserve ning kassidele ja koertele mõeldud pesasid. «Teretulnud on kasside mänguasjad. Kassidel on puurides igav, peame neile tegevust leidma,» jätkas Soodla.

Varjupaiga administraatori kinnitusel jõuab jõulude eel ja ajal nende juurde abipakkujaid tavapärasest rohkem. «Telefon on kogu aeg punane ning piltlikult öeldes lookleb ukse taga järjekord. Aitamas käivad ka kooli- ja lasteaialapsed,» rääkis Soodla.

Eelmise nädala lõpus oli Tartu koduta loomade varjupaigas 30 koera ja sadakond kassi.

Rohkem abivajajaid

Nagu eelmistel aastatel, on eriti ka tänavuste jõulude eel aktiivselt tegevuses toidupanga vabatahtlikud, kes korraldavad toidu kogumise aktsioone suuremates kauplustes. Tartu toidupanga koordinaatori Kaur Koppeli sõnul on neil puudus lihatoodetest, näiteks konservidest ning pakendatud lihast. Oodatud on ka kuivained: helbed, tangud ja makaronid.

Koppel teadis rääkida, et pühade ajal on abi vajavaid peresid rohkem kui muul ajal. «Kui tavaliselt on meie nimekirjas umbes 40 peret, siis pühadeks lisandub neile 20–25 leibkonda.»

Toidupank hindas tänavuse toidu kogumise kampaania Tartus edukaks. Kokku saadi abivajajatele 4,3 tonni toidu­kraami.

Naiste tugi- ja teabekeskuse juhataja Pille Tsopp-Pagan sõnas, et nemad tunnevad enim puudust rahalistest annetustest. «Kuna abivajajate teraapiaks ning psühholoogiliseks nõustamiseks ei ole linn või riik raha eraldanud, tuleb seda valdkonda katta eeskätt annetuste toel. Rahaline annetus on kõige kindlam viis abistamiseks, sest see läheb kindlasti õigesse kohta,» selgitas Tsopp-Pagan. «Pühade ajal on abivajajaid alati rohkem, praegu on terve keskus rahvast täis.»

Naiste tugi- ja teabekeskusele annetuse tegemiseks tuleb mittetulundusühinguga ühendust võtta nende kodulehelt leitaval telefoninumbril.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto