Sisukord
Eesti
Tänane leht
23.12.2019
Eesti Johnson kulges Tapa udus kiirelt ja efektselt Õiguskantsler nõuab Viru vanglalt paremat kartserit (2) Andmeleke sundis läbi vaatama miljoneid dokumente (2) Kümned vabatahtlikud otsisid kadunud inimest Erakorraline lahendus korralisele probleemile: kiirabi sõidab üksikutele vanuritele tere ütlema (9) Majandus Uude kümnendisse väänduva mobiili, kvantarvutite ja unise tiigriga Aasta suurimad kaotajad ja ebaõnnestujad Välismaa Sherr: Putinil ja patriarh Kirillil on samasugune siht (3) Arvamus Juhtkiri: üksilduse talumatu hind (13) Indrek Lepik: kesktelevisioon 2.0 Jaak Valge: mitte isside mäss, vaid globalism versus rahvuslus (77) Teet Kalmus: kas proviisor tahab ettevõtjaks? (14) Erkki Bahovski: Moskva karistuspingile. Ka rahvusvahelises poliitikas (4) Meie Eesti Kui teadusest saab ideoloogia (9) Martin Ehala: Toeks ärevatel aegadel Oleme vaatlejad universumis (8) Kultuur Valguse muusika pimedal ajal Armukesed abielu mahelõksus Katja Novitskova jälitav tulevik Sport Euroopa ja brasiillase pidu Zirk korraldas USAs rekordite saju (1) Kuidas elab murdmaasuusatamine? (1) Bø läheb väljateenitud isapuhkusele (1) Tartu Sirje Toomla: juut, jõul ja jõulupuu (8) Ivi Drikkit: meil kõigil on koht talvetaeva all (1) Kiirabiga liitusid Signe, Anne, Tiina ja veel tosin uut elupäästjat Pühade ajal on abivajajaid rohkem Astronoom Tõnu Viik: tähtedel on meist kama (28) Miks mitukümmend aastat kodutute külas elanud mees varjupaika ei lähe? Sest ei taha. (14) Eks ole jõule olnud ennegi Kulturistist jõuluvana Imre Vähi: nutiseade tapab lapsepõlve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erakorraline lahendus korralisele probleemile: kiirabi sõidab üksikutele vanuritele tere ütlema

4 min lugemist
Võiksid olla koolitused, et kiirabitöötajad hakkaksid neid probleeme paremini tähele panema ja edasi andma. Ühiskond on muutunud, kiirabi mitte, ütleb magistritöös kiirabibrigaadijuhte küsitlenud kiirabiõde ja Tallinna tervishoiu kõrgkooli õppejõud Argo Soolep. FOTO: Peeter Lilleväli/Põhjarannik

Ühes väikeses Eesti linnas elab proua, kes käib varahommikuti poes. Rasket poekotti ei jõua õbluke naine koju tarida. Ta kutsub kiirabi – ütleb, et pea käib ringi, paha on olla. Kiirabi sõidab kohale, kontrollib kõik näitajad üle ja sõidutab proua koju. Haiglasse ei viida teda kunagi. Nii nädalast nädalasse, aastast aastasse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kiirabiõde ja Tallinna tervishoiu kõrgkooli õppejõud Argo Soolep intervjueeris magistritöös 20 kiirabibrigaadijuhti. Ta sai teada probleemidest, mida nad peavad sotsiaalseteks, mitte meditsiinilisteks. Lugu vanaprouast on üks paljudest, mida talle räägiti.

«Kiirabi peaks tegelema erakorralise abi osutamisega, aga võtmata jäänud tabletid, kõrgeks läinud vererõhk, raskused punktist A punkti B saamisel või vajadus südant puistata – seda tuleb väga sageli ette,» räägib Soolep Postimehele uurimusest, mida kajastas esimesena ajakiri Sotsiaaltöö.

Enim rääkisidki kiirabitöötajad üksi elavate eakatega seotud probleemidest.

21.12.2019 27.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto