Sisukord
Eesti
Tänane leht
23.12.2019
Eesti Johnson kulges Tapa udus kiirelt ja efektselt Õiguskantsler nõuab Viru vanglalt paremat kartserit (2) Andmeleke sundis läbi vaatama miljoneid dokumente (2) Kümned vabatahtlikud otsisid kadunud inimest Erakorraline lahendus korralisele probleemile: kiirabi sõidab üksikutele vanuritele tere ütlema (9) Majandus Uude kümnendisse väänduva mobiili, kvantarvutite ja unise tiigriga Aasta suurimad kaotajad ja ebaõnnestujad Välismaa Sherr: Putinil ja patriarh Kirillil on samasugune siht (3) Arvamus Juhtkiri: üksilduse talumatu hind (13) Indrek Lepik: kesktelevisioon 2.0 Jaak Valge: mitte isside mäss, vaid globalism versus rahvuslus (77) Teet Kalmus: kas proviisor tahab ettevõtjaks? (14) Erkki Bahovski: Moskva karistuspingile. Ka rahvusvahelises poliitikas (4) Meie Eesti Kui teadusest saab ideoloogia (9) Martin Ehala: Toeks ärevatel aegadel Oleme vaatlejad universumis (8) Kultuur Valguse muusika pimedal ajal Armukesed abielu mahelõksus Katja Novitskova jälitav tulevik Sport Euroopa ja brasiillase pidu Zirk korraldas USAs rekordite saju (1) Kuidas elab murdmaasuusatamine? (1) Bø läheb väljateenitud isapuhkusele (1) Tartu Sirje Toomla: juut, jõul ja jõulupuu (8) Ivi Drikkit: meil kõigil on koht talvetaeva all (1) Kiirabiga liitusid Signe, Anne, Tiina ja veel tosin uut elupäästjat Pühade ajal on abivajajaid rohkem Astronoom Tõnu Viik: tähtedel on meist kama (28) Miks mitukümmend aastat kodutute külas elanud mees varjupaika ei lähe? Sest ei taha. (14) Eks ole jõule olnud ennegi Kulturistist jõuluvana Imre Vähi: nutiseade tapab lapsepõlve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andmeleke sundis läbi vaatama miljoneid dokumente

2 min lugemist
Haridus- ja teadusministeeriumi haldusala dokumendihalduse koordinaator Mait Kask. FOTO: Erakogu

Ligi kahe miljoni dokumendi analüüs koolide infosüsteemis näitas, et sadakond kooli ja lasteaeda avaldas tundlikku infot, näiteks laste terviseandmeid sisaldavaid dokumente.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõuke niivõrd massiivseks andmeanalüüsiks andis telesaate «Radar» enam kui aastatagune paljastus, mille kohaselt rippusid sadade laste delikaatsed isikuandmed internetis avalikult kõigile vaatamiseks üleval, ja nii aastaid.

Jutt käib Eesti Koolide Haldamise Infosüsteemist ehk EKISest. Kokku ligi 400 kooli ja lasteaeda laeb sinna üles otsuseid ja käskkirju, aga ka kirjavahetust inimestega väljastpoolt koolimaja.

21.12.2019 27.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto