Sisukord
Tehnika
Tänane leht
23.12.2019
Eesti Johnson kulges Tapa udus kiirelt ja efektselt Õiguskantsler nõuab Viru vanglalt paremat kartserit (2) Andmeleke sundis läbi vaatama miljoneid dokumente (2) Kümned vabatahtlikud otsisid kadunud inimest Erakorraline lahendus korralisele probleemile: kiirabi sõidab üksikutele vanuritele tere ütlema (9) Majandus Uude kümnendisse väänduva mobiili, kvantarvutite ja unise tiigriga Aasta suurimad kaotajad ja ebaõnnestujad Välismaa Sherr: Putinil ja patriarh Kirillil on samasugune siht (3) Arvamus Juhtkiri: üksilduse talumatu hind (13) Indrek Lepik: kesktelevisioon 2.0 Jaak Valge: mitte isside mäss, vaid globalism versus rahvuslus (77) Teet Kalmus: kas proviisor tahab ettevõtjaks? (14) Erkki Bahovski: Moskva karistuspingile. Ka rahvusvahelises poliitikas (4) Meie Eesti Kui teadusest saab ideoloogia (9) Martin Ehala: Toeks ärevatel aegadel Oleme vaatlejad universumis (8) Kultuur Valguse muusika pimedal ajal Armukesed abielu mahelõksus Katja Novitskova jälitav tulevik Sport Euroopa ja brasiillase pidu Zirk korraldas USAs rekordite saju (1) Kuidas elab murdmaasuusatamine? (1) Bø läheb väljateenitud isapuhkusele (1) Tartu Sirje Toomla: juut, jõul ja jõulupuu (8) Ivi Drikkit: meil kõigil on koht talvetaeva all (1) Kiirabiga liitusid Signe, Anne, Tiina ja veel tosin uut elupäästjat Pühade ajal on abivajajaid rohkem Astronoom Tõnu Viik: tähtedel on meist kama (28) Miks mitukümmend aastat kodutute külas elanud mees varjupaika ei lähe? Sest ei taha. (14) Eks ole jõule olnud ennegi Kulturistist jõuluvana Imre Vähi: nutiseade tapab lapsepõlve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uude kümnendisse väänduva mobiili, kvantarvutite ja unise tiigriga

5 min lugemist
Google’i ja selle emafirma Alphabeti tegevjuht Sundar Pichai poseerib koos kvantarvutiga tänavu oktoobris firma Santa Barbara laboris. FOTO: HO/AFP

Mööduv, 2019. aasta oli paljudes elutahkudes pöörane ja üsna mitmes mõttes kujunes see nii ka tehnoloogiavaldkonnas. Sündisid inimmõistusele müstilisi arvutusvõimeid omavad kvant­arvutid, mobiilimaailma raputasid väänduvad ekraanid ja sõda Hiina toodete vastu, Eesti kontekstis on märgilise tähtsusega aga vast e-teenuste hoogustuv eksport ja eestlaste uue identifitseerimisvahendi riiklik tunnustamine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Lõppeva aasta üks tähtsam innovatsioonisündmus oli Eesti elanikele kindlasti see, et septembris hindas Eesti riik Smart-ID identifitseerimisskeemi tasemega «kõrge». See tähendab, et Smart-ID hinnang on samaväärne ID-kaardi ja Mobiil-ID tasemega ning tänu sellele on võimalik nüüd riigisektoris võtta teenus laialdasemalt kasutusele,» sõnas uue toote loonud ettevõtte SK ID Solutions juht Kalev Pihl.

Tähtis on see uuendus rahvale eelkõige seetõttu, et enda internetis tuvastamiseks pole vaja enam käia mobiilioperaatori juures spetsiaalseid kuutasulisi SIM-kaarte hankimas ning uus teenus ei põhine mitte samuti tasulistel SMSidel, vaid lihtsalt interneti olemasolul. Rääkimata sellest, et füüsilist ID-kaarti pole end e-teenustele tutvustamiseks tõesti enam vaja. Lisaks on Smart-ID teenusena palju kergemini eksporditav kui SIM-kaardi-põhine Mobiil-ID.

21.12.2019 27.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto