K, 1.02.2023

Bø läheb väljateenitud isapuhkusele

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Bø läheb väljateenitud isapuhkusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
MK-sarja üldliider Johannes Thingnes Bø on karjääri jooksul võitnud 43 etappi.  FOTO: Jean-pierre Clatot / afp / scanpix
MK-sarja üldliider Johannes Thingnes Bø on karjääri jooksul võitnud 43 etappi. FOTO: Jean-pierre Clatot / afp / scanpix Foto: JEAN-PIERRE CLATOT/AFP

Norralane Johannes Thingnes Bø läheb oma esimesele isapuhkusele vastu viimaste aastate võimsaima esituse taustal.

Eile võistlesid laskesuusatajad Prantsusmaal Annecys ühisstardis ning lõpetasid esimese kolmandiku hooajast. Meeste 15 km mass-stardis polnud vastast päev varem ka jälitussõidu võitnud Thingnes Bøle, kes plusskraadides ning vihmasajus peetud võistlust kohe juhtima asus ning soolosõiduga kindla võidu võttis.

Samuti korra eksinud prantslane Emilien Jacquelin kaotas talle 42,1 ning lasketiirus ühe märgi püsti jätnud norralane Tarjei Bø 51,8 sekundiga.

«See peab olema üks parimaid esitusi, mida laskesuusatamine kunagi näinud on,» võttis Norra rahvusringhäälingu ekspert Andreas Stabrun Smith Thingnes Bø võistluse kokku.

Jõulupausile läheb Thingnes Bø MK-sarja liidrina, ent mitte ülivõimsa liidrina. Seitsme etapiga on ta kogunud 374 silma, mida on 61 võrra rohkem kui vennal Tarjei Bøl. Prantslane Quentin Fillon Maillet kaotab talle 93 ning teine seitsmekordne MK-sarja üldvõitja Martin Fourcade 107 punktiga.

Vaheldus tippspordis

Kui Thingnes Bø järgmisel korral võistlussärgi selga tõmbab, pole see kollast värvi. Nimelt suundub esiklapse sündi ootav norralane nüüd isapuhkusele, mille täpset pikkust pole laskesuusataja välja hõiganud. Pole võimatu, et norralane jääb eemale kõikidest jaanuaris peetavatest võistlustest.

Märksõnad
Tagasi üles