Motosportlased näitasid spordirahvale koha kätte

Jõuluturniiri võitjad Priit Rätsep ja Kristel Raba. FOTO: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Traditsioonilise Honda spordikuulsuste jõuluturniiri segapaaride vahel võitsid motosportlased Priit Rätsep – Kristel Raba. Rakvere spordihallis toimunud võistlusele lisas vürtsi ka meelelahutajate paar Henrik Kalmet – Tõnis Niinemets, kes tulid kaheksa paari hulgas seitsmendale kohale.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

15. korda toimunud legendaarses mõõduvõtmises panid nii sportlased kui meelelahutajad end proovile kuuel alal: vehklemises, õllekasti hoidmises, reaktsioonikiiruse võistluses, Honda puhuri ülesandes ning rippumises.

Peakohtunik Raja, kes on turniiri kuuekordne tšempion, olevat konferansjee rollis olnud Ott Kiivikase sõnul võtnud jõuluturniiridest osa eelkõige suurepäraste auhindade pärast.

«Sõudmises on alati sellised pisikesed medalid, aga siin on võimsad ja suured karikad,» põhjendas ürituse juht Kiivikas Raja kuut tiitlivõitu.

Lisaks ülalnimetatud kahele paarile võistlesid veel vehklejad Katrina Lehis – Nikolai Novosjolov, triatleedid Kaidi Kivioja – Kirill Kotšegarov, võrkpallurid Liis Kullerkann – Kevin Saar, talisportlased Kristjan Ilves – Tatjana Mannima ja maadlejad Helary Mägisalu – Epp Mäe, fitnessikultuuri esindasid Siim Savisaar – Amani Kiivikas.

Iga ala võit andis 15 punkti, teine koht 12, kolmas 10, neljas koht üheksa ja nii edasi. 8. koht andis viis silma.

Vehklejad, kes avaalal olid ilmselged favoriidid, ei tohtinud hoida torkevahendit oma vehklejakäes. Lehis–Novosjolov said oodatult kindla võidu, loovutamata punktigi. Teiseks tulid motosportlased, kolmanda koha said näitlejad, kuid võis märgata, et teatrikoolis on mõõgakunsti õpitud.

23.12.2019 28.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto