Üllas naine, kes raputab maailma

Fallon Sherrocki peab kartma iga konkurent, kes ihkab MM-tiitlit. FOTO: Steven Paston / pa Wire / pa Images / scanpix FOTO: Steven Paston/PA Wire/PA Images

Nooleviskamine pole Eestis just kõige populaarsem spordiala, kuid Inglismaal on see väga armastatud. Praegu on käimas nooleviske tähtüritus ehk maailmameistrivõistlused, kus üha enam tõuseb esile Fallon Sherrock.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paljudele spordisõpradele ei ütle see nimi midagi, kuid tegemist on naisega, kes tegi tänavu nooleviske ajalugu ja kirjutab seda aina edasi. Nimelt polnud MMil siiani kunagi suutnud ükski naine meest alistada, kuid just sellega sai hakkama Sherrock, alistades esimeses ringis pingelises heitluses Ted Evettsi.

MMil osaleb 96 tugevaimat nooleviskajat ning aastate jooksul on osalenud ka viis naist, kuid enne Sherrocki pole keegi neist võidukalt lavalt lahkunud.

Kui avaringis saavutatud võit püüdis pilke üle kogu maailma, siis teises ringis tuli 25-aastasel Sherrockil vastamisi minna ühe gigandi ehk maailma 11. nooleviskaja Mensur Suljoviciga. Publiku marulisel toetusel näitas noor naine kindlat närvi ning raputas taas spordimaailma, sest just tema tuli vastasseisust välja võitjana ning pääses 32 parema mängija hulka.

«Ma näitan, et meil, naistel, on ka siin turniiril võimalik suuri tegusid teha. Olen alistanud kaks maailma tippseltskonda kuuluvat mängijat,» ütles Sherrock intervjuus Inglise meediale. «Miski pole kerge, kuid kõva töö kannab vilja. Loomulikult on mul hetkel emotsioon laes ja ma ei tea, kuidas lähipäevadel magada saan.»

23.12.2019 28.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto