Sisukord
AK
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (4) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Reet Aus: ma ei mõtle sellele eriti, kui palju meil planeedina veel aega on jäänud

14 min lugemist
Reet Aus.  FOTO: Tairo Lutter

Põlevad metsad, kuivavad põllud ja hukkuvad liigid – need on selle aasta märksõnad. Olgugi et üks kuum suvi pole piisav valim suuremate järelduste tegemiseks, on konsensus kliimamuutuste suhtes teadlaste seas valdav.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ei maksa end aga sellega kinni mõelda, kas ja kui suur on inimeste osa planeedi kuumenemises. Tarbimisühiskonna väljaheited on silmanähtavamad: plastisaared ookeanides ja prügimäed üha laienevates metropolides. Aina enam tundub, et lagunegu inimkonna kasutatud materjalid kuitahes hästi, seda prügi on lihtsalt liiga palju. Me toodame prahti sellistes kogustes, et ainuüksi selle ümbertöötlemine on meeletu energiakulu. Mis siis teha? Tarvitada asju, mis juba olemas. Või siis järgmine parim valik: kasutada neid materjale, mis masstootmisest üle jäid. Ettevõtja Reet Aus toodab nõndaviisi riideid. Aastalõpuvestluses Neeme Rauaga räägivad asjaosalised niinimetatud upcycling’ust, kliimakokkuleppest, „tarbimiskonfliktist“ endise esimese ja kolmanda maailma vahel ning mõistagi sellest, kuidas selle apokalüptilise meeleolu taustal igal hommikul voodist tõusta.

Olen rahvusvahelises meedias viimasel ajal üha sagedamini komistanud sõnale „nihilism“. Tead selle tähendust?

Umbes ju tean. Selge positsioonitus – ehk.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto