Sisukord
Merendus
Postimees
28.12.2019
Eesti Graafikud ⟩ Rahva hinnang aastale Eestis: EKRE valijale rõõmupidu, teistele valdavalt kurbmäng (56) Ministeeriumid loodavad eraraha abil uued hooned saada (3) Majandus Postimehe ülevaade: börsil oli väärtpaberite pakkumise aasta Välismaa Türgi sekkumine Liibüas kasvatab piirkonnas pingeid (1) Enamik Kasahstanis alla kukkunud lennuki reisijaist pääses eluga Ususeadus tekitas Montenegro parlamendis kaose NATO juht on valmis Putiniga kohtuma (5) Hiina põlve uueks loomas (26) Arvamus Juhtkiri: Venemaa olevik on minevik (42) Ei ole midagi võimatut, kui on tahe (4) Riigireeturi kaunid jõulud (2) Kremli ajalooprofessor (1) Uus tulemine Sport Martten Kaldvee kolumn: tippspordis pole kohta nõrkadele (5) Laskesuusatajad kolivad jalgpallistaadionile Eesti jalgpallikoondis 2025: pealik Kostja ja tema 11 sõdurit (2) Kliima Kümnendi lõpus on kliimaselgus veel väga kaugel (3) Merendus Sonaritehnika avab hüdrograafidele merepõhja saladused AK Reet Aus: ma ei mõtle sellele eriti, kui palju meil planeedina veel aega on jäänud (18) Poliitikatoimetuse aastaradar 2019 (8) 2019. aastal maailma raputanud sündmused (22) Hiina põlve uueks loomas (26) Kultuuriaasta 2019! Suusatamise karm puhastustuli (2) Arter Fred Jüssi: Eesti metsas käib riiklik laastamine (67) Oliver Ait – mees, kes pööras ennast Aasia poole Põhjamaise anonüümsuse ehe näide (1) Miniampsud aasta lõpuks: hapukapsakreem ja verivorstitrühvel Pulli munad, topless-pensionär ja muud üllatused tänasel vana-aastaõhtul! Keegi ei taha alt vedada leitnant Kitsuragit. Disco Elysium teiste pilgu läbi Moeprofid paljastavad: kolm kõige hullemat viga riietumisel, mis sulle kindlalt vee peale tõmbavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sonaritehnika avab hüdrograafidele merepõhja saladused

4 min lugemist
Tänavu suvel Hiiumaa vetesügavustest avastatud Nõukogude allveelaeva M-94 vrakk on seal lebanud 1941. aasta suvest. FOTO: Veeteede amet

Veeteede amet (VTA) leidis tänavu meremõõdistustöödel kümme seni avastamata laevavrakki. Merepõhja uurimise ja sealt aarete või asitõendite otsimise tehnika paraneb iga aastaga, tuukreid asendavad robotid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Leitud vrakkidest oli ilmselt kõige põnevam Hiiumaa lähedal 1941. aasta juulis Saksa torpeedoga põhja lastud Nõukogude allveelaev M-94,» ütles VTA hüdrograafiaosakonna juhataja Peeter Väling.

Lisaks leiti vrakke Soome ja Riia lahest ning Hiiumaa lähedalt, need tunduvad Välingu sõnul olevat vanad lagunenud puulaevad. Kokku on ameti andmebaasis praegu 564 vrakki.

27.12.2019 30.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto