Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.12.2019
Eesti Graafikud ⟩ Rahva hinnang aastale Eestis: EKRE valijale rõõmupidu, teistele valdavalt kurbmäng (56) Ministeeriumid loodavad eraraha abil uued hooned saada (3) Majandus Postimehe ülevaade: börsil oli väärtpaberite pakkumise aasta Välismaa Türgi sekkumine Liibüas kasvatab piirkonnas pingeid (1) Enamik Kasahstanis alla kukkunud lennuki reisijaist pääses eluga Ususeadus tekitas Montenegro parlamendis kaose NATO juht on valmis Putiniga kohtuma (5) Hiina põlve uueks loomas (26) Arvamus Juhtkiri: Venemaa olevik on minevik (42) Ei ole midagi võimatut, kui on tahe (4) Riigireeturi kaunid jõulud (2) Kremli ajalooprofessor (1) Uus tulemine Sport Martten Kaldvee kolumn: tippspordis pole kohta nõrkadele (5) Laskesuusatajad kolivad jalgpallistaadionile Eesti jalgpallikoondis 2025: pealik Kostja ja tema 11 sõdurit (2) Kliima Kümnendi lõpus on kliimaselgus veel väga kaugel (3) Merendus Sonaritehnika avab hüdrograafidele merepõhja saladused AK Reet Aus: ma ei mõtle sellele eriti, kui palju meil planeedina veel aega on jäänud (18) Poliitikatoimetuse aastaradar 2019 (8) 2019. aastal maailma raputanud sündmused (22) Hiina põlve uueks loomas (26) Kultuuriaasta 2019! Suusatamise karm puhastustuli (2) Arter Fred Jüssi: Eesti metsas käib riiklik laastamine (67) Oliver Ait – mees, kes pööras ennast Aasia poole Põhjamaise anonüümsuse ehe näide (1) Miniampsud aasta lõpuks: hapukapsakreem ja verivorstitrühvel Pulli munad, topless-pensionär ja muud üllatused tänasel vana-aastaõhtul! Keegi ei taha alt vedada leitnant Kitsuragit. Disco Elysium teiste pilgu läbi Moeprofid paljastavad: kolm kõige hullemat viga riietumisel, mis sulle kindlalt vee peale tõmbavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigireeturi kaunid jõulud

1 min lugemist
Herman Simm koos abikaasa Heete Simmiga.  FOTO: Margus Ansu

Eestis on riigireetmisesse alati ülima põlgusega suhtutud. Kui saabub hetk, mil sellise kuritöö sooritajale pakutakse halastust, kerkivad mõistagi emotsioonid.

Kohtu otsus vabastada riigireetur Herman Simm trellide tagant enneaegu oli paljudele kodanikele, sealhulgas mitmele ministrile, mõistetamatu.

Samas oli neidki, kes küsisid, mis kasu on 72-aastase äti luku taga hoidmisest. Kuid peale inimlikkuse peitub siin palju igavam põhjus, miks kurjategijad enneaegu vabadust näevad.

Eestis on keeruline jälgida õigel ajal vabastatud vange. Nii lastakse tihti ka tapjad, vägistajad ning pedofiilid vabadusse enne karistusaja lõppemist, et saaks määrata neile katseaja ja käitumiskontrolli.

Meie valitsuse ministritel, kes seda kohtuotsust kritiseerisid, on võimalik seadusepügalaid kohendada, kui selline asjaajamise viis on neile sügavalt vastumeelne.

Seotud lood
27.12.2019 30.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto