Sisukord
Arvamus
Postimees
28.12.2019
Eesti Graafikud ⟩ Rahva hinnang aastale Eestis: EKRE valijale rõõmupidu, teistele valdavalt kurbmäng (56) Ministeeriumid loodavad eraraha abil uued hooned saada (3) Majandus Postimehe ülevaade: börsil oli väärtpaberite pakkumise aasta Välismaa Türgi sekkumine Liibüas kasvatab piirkonnas pingeid (1) Enamik Kasahstanis alla kukkunud lennuki reisijaist pääses eluga Ususeadus tekitas Montenegro parlamendis kaose NATO juht on valmis Putiniga kohtuma (5) Hiina põlve uueks loomas (26) Arvamus Juhtkiri: Venemaa olevik on minevik (42) Ei ole midagi võimatut, kui on tahe (4) Riigireeturi kaunid jõulud (2) Kremli ajalooprofessor (1) Uus tulemine Sport Martten Kaldvee kolumn: tippspordis pole kohta nõrkadele (5) Laskesuusatajad kolivad jalgpallistaadionile Eesti jalgpallikoondis 2025: pealik Kostja ja tema 11 sõdurit (2) Kliima Kümnendi lõpus on kliimaselgus veel väga kaugel (3) Merendus Sonaritehnika avab hüdrograafidele merepõhja saladused AK Reet Aus: ma ei mõtle sellele eriti, kui palju meil planeedina veel aega on jäänud (18) Poliitikatoimetuse aastaradar 2019 (8) 2019. aastal maailma raputanud sündmused (22) Hiina põlve uueks loomas (26) Kultuuriaasta 2019! Suusatamise karm puhastustuli (2) Arter Fred Jüssi: Eesti metsas käib riiklik laastamine (67) Oliver Ait – mees, kes pööras ennast Aasia poole Põhjamaise anonüümsuse ehe näide (1) Miniampsud aasta lõpuks: hapukapsakreem ja verivorstitrühvel Pulli munad, topless-pensionär ja muud üllatused tänasel vana-aastaõhtul! Keegi ei taha alt vedada leitnant Kitsuragit. Disco Elysium teiste pilgu läbi Moeprofid paljastavad: kolm kõige hullemat viga riietumisel, mis sulle kindlalt vee peale tõmbavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kremli ajalooprofessor

1 min lugemist
Venemaa president Vladimir Putin. FOTO: Mihhail Metzel/TASS/Scanpix

Vladimir Putini tiraadides Teise maailmasõja teemal ei ole tegelikult midagi üllatavat: suur osa Vene avalikkusest mõtleb samamoodi ja toonase Poola saadiku kohta kasutatud sõnu «rämps ja antisemiitlik siga» võiks ju oodata ka näiteks Vladimir Žirinovski suust.

Üllatav oli see, et president võttis endale kommunistliku partei kooli saanud ajalooprofessori rolli ja asus kahtlaste arhiividokumentide põhjal «ajaloolist tõde» jalule seadma. Kohtumisel sõjaväejuhtidega, riigiduumas, iga-aastasel pressikonverentsil, SRÜ riikide kohtumisel ja Isamaasõja 75. aastapäeva korralduskomitees.

Kuna Putini pahameele aluseks oli Euroopa Parlamendi resolutsioon, mis süüdistab Teise maailmasõja puhkemises nii Natsi-Saksamaad kui ka Nõukogude Liitu, on see Kremli poolt lihtsalt rahvusliku narratiivi säilitamine. Seekord jäi jalgu Poola.

Seotud lood
27.12.2019 30.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto