Sisukord
Välismaa
Tänane leht
28.12.2019
Eesti Graafikud ⟩ Rahva hinnang aastale Eestis: EKRE valijale rõõmupidu, teistele valdavalt kurbmäng (56) Ministeeriumid loodavad eraraha abil uued hooned saada (3) Majandus Postimehe ülevaade: börsil oli väärtpaberite pakkumise aasta Välismaa Türgi sekkumine Liibüas kasvatab piirkonnas pingeid (1) Enamik Kasahstanis alla kukkunud lennuki reisijaist pääses eluga Ususeadus tekitas Montenegro parlamendis kaose NATO juht on valmis Putiniga kohtuma (5) Hiina põlve uueks loomas (26) Arvamus Juhtkiri: Venemaa olevik on minevik (42) Ei ole midagi võimatut, kui on tahe (4) Riigireeturi kaunid jõulud (2) Kremli ajalooprofessor (1) Uus tulemine Sport Martten Kaldvee kolumn: tippspordis pole kohta nõrkadele (5) Laskesuusatajad kolivad jalgpallistaadionile Eesti jalgpallikoondis 2025: pealik Kostja ja tema 11 sõdurit (2) Kliima Kümnendi lõpus on kliimaselgus veel väga kaugel (3) Merendus Sonaritehnika avab hüdrograafidele merepõhja saladused AK Reet Aus: ma ei mõtle sellele eriti, kui palju meil planeedina veel aega on jäänud (18) Poliitikatoimetuse aastaradar 2019 (8) 2019. aastal maailma raputanud sündmused (22) Hiina põlve uueks loomas (26) Kultuuriaasta 2019! Suusatamise karm puhastustuli (2) Arter Fred Jüssi: Eesti metsas käib riiklik laastamine (67) Oliver Ait – mees, kes pööras ennast Aasia poole Põhjamaise anonüümsuse ehe näide (1) Miniampsud aasta lõpuks: hapukapsakreem ja verivorstitrühvel Pulli munad, topless-pensionär ja muud üllatused tänasel vana-aastaõhtul! Keegi ei taha alt vedada leitnant Kitsuragit. Disco Elysium teiste pilgu läbi Moeprofid paljastavad: kolm kõige hullemat viga riietumisel, mis sulle kindlalt vee peale tõmbavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Türgi sekkumine Liibüas kasvatab piirkonnas pingeid

2 min lugemist
Liibüa valitsusvägede sõdur positsioonil Ain Zaras pealinnas Tripolis.  FOTO: Ismail Zetouni/reuters/scanpix

Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani lubadus korraldada peagi parlamendis hääletus küsimuses, kas saata riigi väed appi Liibüa valitsusele võitluses väepealik Khalifa Haftariga, võib süvendada kaost piirkonnas, kus juba praegu on Liibüa konflikti kaasa tõmmatud mitu naaberriiki. Peale selle võivad Türgi sõdurid sattuda vastamisi Kremliga seotud palgasõduritega, kes väidetavalt Liibüas juba võitlevad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tripoli esitas üleeile ametlikult Türgile palve saada abi nende õhu-, maa- ja mereväelt. ÜRO tunnustatud Liibüa ühtsusvalitsus on raskustes kindral Haftari üksuste rünnakute tagasi tõrjumisega ja oma territooriumi kaitsel.

27.12.2019 30.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto