Sisukord
Sport
Tänane leht
28.12.2019
Eesti Graafikud ⟩ Rahva hinnang aastale Eestis: EKRE valijale rõõmupidu, teistele valdavalt kurbmäng (56) Ministeeriumid loodavad eraraha abil uued hooned saada (3) Majandus Postimehe ülevaade: börsil oli väärtpaberite pakkumise aasta Välismaa Türgi sekkumine Liibüas kasvatab piirkonnas pingeid (1) Enamik Kasahstanis alla kukkunud lennuki reisijaist pääses eluga Ususeadus tekitas Montenegro parlamendis kaose NATO juht on valmis Putiniga kohtuma (5) Hiina põlve uueks loomas (26) Arvamus Juhtkiri: Venemaa olevik on minevik (42) Ei ole midagi võimatut, kui on tahe (4) Riigireeturi kaunid jõulud (2) Kremli ajalooprofessor (1) Uus tulemine Sport Martten Kaldvee kolumn: tippspordis pole kohta nõrkadele (5) Laskesuusatajad kolivad jalgpallistaadionile Eesti jalgpallikoondis 2025: pealik Kostja ja tema 11 sõdurit (2) Kliima Kümnendi lõpus on kliimaselgus veel väga kaugel (3) Merendus Sonaritehnika avab hüdrograafidele merepõhja saladused AK Reet Aus: ma ei mõtle sellele eriti, kui palju meil planeedina veel aega on jäänud (18) Poliitikatoimetuse aastaradar 2019 (8) 2019. aastal maailma raputanud sündmused (22) Hiina põlve uueks loomas (26) Kultuuriaasta 2019! Suusatamise karm puhastustuli (2) Arter Fred Jüssi: Eesti metsas käib riiklik laastamine (67) Oliver Ait – mees, kes pööras ennast Aasia poole Põhjamaise anonüümsuse ehe näide (1) Miniampsud aasta lõpuks: hapukapsakreem ja verivorstitrühvel Pulli munad, topless-pensionär ja muud üllatused tänasel vana-aastaõhtul! Keegi ei taha alt vedada leitnant Kitsuragit. Disco Elysium teiste pilgu läbi Moeprofid paljastavad: kolm kõige hullemat viga riietumisel, mis sulle kindlalt vee peale tõmbavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martten Kaldvee kolumn: tippspordis pole kohta nõrkadele

4 min lugemist
Martten Kaldvee. FOTO: Konstantin Sednev

Aastast aastasse purjetab sportlaste laev, lastiks vankumatu kindlus läbimurde saabumise ning paistma hakkava tõotatud maa suhtes. Tipp on käega katsuda, vaja veel vaid pisut küünitada. Möödunud hooaja positiivsete toonide taustal oleks see tundunud laskesuusatajatele asjade loogilise käiguna. Kahjuks seilab nende laev ikka veel merel. Miks tugevad saavad paremaks, kuid nõrgemad tammuvad paigal?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sport on karm ja ohverdusterohke. Tasu saab ainult tehtud töö ja valatud higi eest. Töö algab varakult, juba noores eas, kus baasoskused ning -teadmised omandatakse kergemini ja kiiremini. Treeningutunnid tuleb ära teha, et need tulevikus valuutaks pöörata. Seal kauges tulevikustardis pannakse stopper käima ja finišis see seiskub, tabloole ilmub valuuta ehk punktisumma. Nende üle pole eestlased sel laskesuusatalvel väga rõõmustada saanud.

Just arvud ja nendega seonduvad detailid on aga äärmiselt tähtsad, eriti alal, kus muutujaid on rohkem kui üks. Vaadakem maailma absoluutsesse tippu kuulunud Norra murdmaasuusataja Marit Bjørgeni arve.

27.12.2019 30.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto