Venemaa hakkab valmistuma võimutransiidiks

Venemaa eksperdid on veendunud, et Vladimir Putin jääb mingis vormis võimule ka pärast seda, kui tema ametiaeg presidendina 2024. aastal lõppeb. FOTO: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Venemaa sisepoliitikas algab juba järgmisel aastal 2024. aasta võimutransiidi kontuuride väljajoonistumine, millele andis aasta lõpus avaldusega põhiseaduse muutmise vajadusest stardi president Vladimir Putin.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«See on kahtlemata (võimu)transiidi start, režiimi uuendatud mudeli vormistamise algus,» ütles Postimehele Kremli siseelu uurimisele pühendunud politoloog Tatjana Stanovaja. Samal seisukohal oli ka Moskva kõrgema majanduskooli politoloogiaprofessor Aleksei Makarkin.

«Võimud otsivad juba juriidilisi võimalusi, mis lubaksid Putinil riiki juhtida pärast (praeguse) ametiaja lõppu, et vähendada tema võimust ilmajäämise riski,» lisas Peterburi tuntud politoloog, Helsingi Ülikooli Venemaa asjade professor Vladimir Gelman. «Eesmärk on luua tingimused, et Putin saaks ühes või teises formaadis riiki edasi juhtida. See võib olla põhiseadusest tulenev formaat, aga võib olla ka midagi täiesti muud.»

28.12.2019 31.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto