Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.12.2019
Eesti Päästeliit ärgitab ilutulestikust loobuma Listeeriat on leitud neljast toidutööstusest Uuel aastal tõusevad puuetega laste toetused Partnerid kaitsevad peaministri otsust presidendi vastuvõtust kõrvale jääda (58) Ecolinesi buss sõitis Tallinna lähistel kraavi Aastalõpu intervjuu ⟩ Peaminister: ma ei ole kunagi toolist kinni hoidnud (55) Majandus Jaapani kaotatud kolm aastakümmet (2) Uuel aastal jõustub hulk seadusemuudatusi Välismaa Venemaa hakkab valmistuma võimutransiidiks (4) Kommentaar ⟩ Hongkongis toimuv mõjutab Taiwani valimisi Maailm protestib ilutulestiku vastu (7) Arvamus Juhtkiri: kes on riigiga rahul? (1) Triin Loide: järelmaksuga pühaderõõm (1) Neeme Raud: uude aastasse koos uuesti tõusnud Venemaaga? (85) Els Heinsalu: vana aasta taak (2) Andres Herkel: kasvatame paremad poliitikud (3) Mart Laar: Postipapa ja meie Kultuur Salihorski antikristus Jalutuskäik ebamaises varjumetsas Mees, kes käis aasta jooksul 391 artisti kontserdil (2) Sport Muinasjutt ja röövretk tippude juurde Naiste võim lahkus Tartust, meeste oma tuli põnevusetenduse järel tagasi Klæbo naudib puhkepäeva esimesel, Johaug kolmandal kohal Eduka karjääri vahva lõppakord Štelmahers naasis Ventspilsi võidukalt. «Vastasmängijatel oli ekstra motivatsioon end tõestada.» Tartu Õhuliinide kaotamine maksab liiga palju ja elekter jääbki kaduma (6) Eesti Rahva Muuseumi taha kerkib uus linnak (3) Noor mees vigastas end ilutulestikuraketiga Rahvakilluke Peipsi ääres võtab uue aasta vastu paastudes Fotokollaaž: isetehtud parkimiskellade imeline maailm Rebase karv läigib helde linlase armust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: kasvatame paremad poliitikud

4 min lugemist
Andres Herkel.  FOTO: Konstantin Sednev

Kui paremat ei ole, tuleb oodata, et kujuneks uus, kirjutab kolumnist Andres Herkel. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vahest peaksime suutma hoopis rohkem tunnistada, et Eesti on elamisväärne paik ning mõnigi asi on meil hästi korraldatud?

Esiteks, vanemapalk. See on suur privileeg. See ei vii imerohuna sündimust kasvule, küll aga pidurdab kahanemist. Väga tähtis on väärtussignaal, et lapsed on oodatud. Minu arust pole see niivõrd meede selleks, et kompenseerida laste sünni pärast pooleli jäävat eneseteostust, vaid vastupidi – see on võimalus teostada end lastega koos. Kasvatuses oleme kõik diletandid, aga suurim viga on ikkagi see, kui laste jaoks puudub aeg, või veel hullem – lapsi ei ole. Vanemapalk annab võimaluse, et esimestel, väga tundlikel eluaastatel on vähemalt üks vanemaist lapse jaoks täielikult olemas. Miski ei arenda inimest paremini kui see võimalus.

28.12.2019 31.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto