Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.12.2019
Eesti Päästeliit ärgitab ilutulestikust loobuma Listeeriat on leitud neljast toidutööstusest Uuel aastal tõusevad puuetega laste toetused Partnerid kaitsevad peaministri otsust presidendi vastuvõtust kõrvale jääda (58) Ecolinesi buss sõitis Tallinna lähistel kraavi Aastalõpu intervjuu ⟩ Peaminister: ma ei ole kunagi toolist kinni hoidnud (55) Majandus Jaapani kaotatud kolm aastakümmet (2) Uuel aastal jõustub hulk seadusemuudatusi Välismaa Venemaa hakkab valmistuma võimutransiidiks (4) Kommentaar ⟩ Hongkongis toimuv mõjutab Taiwani valimisi Maailm protestib ilutulestiku vastu (7) Arvamus Juhtkiri: kes on riigiga rahul? (1) Triin Loide: järelmaksuga pühaderõõm (1) Neeme Raud: uude aastasse koos uuesti tõusnud Venemaaga? (85) Els Heinsalu: vana aasta taak (2) Andres Herkel: kasvatame paremad poliitikud (3) Mart Laar: Postipapa ja meie Kultuur Salihorski antikristus Jalutuskäik ebamaises varjumetsas Mees, kes käis aasta jooksul 391 artisti kontserdil (2) Sport Muinasjutt ja röövretk tippude juurde Naiste võim lahkus Tartust, meeste oma tuli põnevusetenduse järel tagasi Klæbo naudib puhkepäeva esimesel, Johaug kolmandal kohal Eduka karjääri vahva lõppakord Štelmahers naasis Ventspilsi võidukalt. «Vastasmängijatel oli ekstra motivatsioon end tõestada.» Tartu Õhuliinide kaotamine maksab liiga palju ja elekter jääbki kaduma (6) Eesti Rahva Muuseumi taha kerkib uus linnak (3) Noor mees vigastas end ilutulestikuraketiga Rahvakilluke Peipsi ääres võtab uue aasta vastu paastudes Fotokollaaž: isetehtud parkimiskellade imeline maailm Rebase karv läigib helde linlase armust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Laar: Postipapa ja meie

3 min lugemist
Johann Voldemar Jannsen.  FOTO: Andres G. Adamson

Aasta 2019 on olnud suurte juubelite aasta. Johann Voldemar Jannseni puhul tähistasime koguni 200. sünniaastapäeva. Lõppeval aastal oli Jannseni suurjuubelit tõesti ka näha, mis on eriti rõõmustav, arvestades seda, millise ägedusega on Jannsenit varem maapõhja taotud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eriliseks vaenlaseks kujunes Jannsen noorele nõukogude võimule, kes hindas Eesti tegelasi eeskätt selle järgi, kui lähedal nad seisid Venemaale. Jannsen aga teatavasti just eriline Vene-sõber polnud. Jannsen oli nõukogude võimudele sobiv vastane ka seepärast, et tema näitel sai häbimärgistada «kodanlikke natsionaliste», kes kuulutasid eestlust ja rahvusühtsust, tegelikult aga müüsid selle varjus oma rahvast sakstele maha.

28.12.2019 31.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto