Sisukord
Kultuur
Tänane leht
30.12.2019
Eesti Päästeliit ärgitab ilutulestikust loobuma Listeeriat on leitud neljast toidutööstusest Uuel aastal tõusevad puuetega laste toetused Partnerid kaitsevad peaministri otsust presidendi vastuvõtust kõrvale jääda (58) Ecolinesi buss sõitis Tallinna lähistel kraavi Aastalõpu intervjuu ⟩ Peaminister: ma ei ole kunagi toolist kinni hoidnud (55) Majandus Jaapani kaotatud kolm aastakümmet (2) Uuel aastal jõustub hulk seadusemuudatusi Välismaa Venemaa hakkab valmistuma võimutransiidiks (4) Kommentaar ⟩ Hongkongis toimuv mõjutab Taiwani valimisi Maailm protestib ilutulestiku vastu (7) Arvamus Juhtkiri: kes on riigiga rahul? (1) Triin Loide: järelmaksuga pühaderõõm (1) Neeme Raud: uude aastasse koos uuesti tõusnud Venemaaga? (85) Els Heinsalu: vana aasta taak (2) Andres Herkel: kasvatame paremad poliitikud (3) Mart Laar: Postipapa ja meie Kultuur Salihorski antikristus Jalutuskäik ebamaises varjumetsas Mees, kes käis aasta jooksul 391 artisti kontserdil (2) Sport Muinasjutt ja röövretk tippude juurde Naiste võim lahkus Tartust, meeste oma tuli põnevusetenduse järel tagasi Klæbo naudib puhkepäeva esimesel, Johaug kolmandal kohal Eduka karjääri vahva lõppakord Štelmahers naasis Ventspilsi võidukalt. «Vastasmängijatel oli ekstra motivatsioon end tõestada.» Tartu Õhuliinide kaotamine maksab liiga palju ja elekter jääbki kaduma (6) Eesti Rahva Muuseumi taha kerkib uus linnak (3) Noor mees vigastas end ilutulestikuraketiga Rahvakilluke Peipsi ääres võtab uue aasta vastu paastudes Fotokollaaž: isetehtud parkimiskellade imeline maailm Rebase karv läigib helde linlase armust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Salihorski antikristus

11 min lugemist
Evgeny Morozov septembri lõpus Tallinnas esinemas. FOTO: Tiit Tamme

Ma ei oska öelda, kuipalju huvilisi leidub mõtlejal ja digikapitalismi kibedal kriitikul Evgeny Morozovil Eestis, aga kaks vähemalt: president Toomas Hendrik Ilves ja siinkirjutaja. Ilves postitas hiljuti Twitterisse lingina Morozovi artikli Jeffrey Epsteinist ja tehnoeliidi moraalsest pankrotist. Nad mõlemad on ja on olnud seotud ka Stanfordi ülikooliga Californias.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Evgeny Morozov on öelnud, et tema eesmärk on integreerida arutelu kaasaegsest tehnoloogiast laiemasse poliitilisse, ajaloolisse ja kultuurilisse debatti, kus on pikem traditsioon ja rohkem intellektuaalset ressurssi, et meie ees seisvaid probleeme lahata.

Kui 2013. aastal ilmus tema raamat «To Save Everything, Click Here: The Folly of Technological Solutionism», siis postitas ta Twitterisse talle pompoossel moel: «Sellest raamatust tuleb mõelda kui granaadist, mille ma olen heitnud, et maad uurida. Viie aasta pärast tulen ma tagasi tankis.»

Goethe Instituudi korraldatud interdistsiplinaarne sümpoosion «Unboxing e-realities» kutsus kokku filmitegijad, kunstnikud, teadlased ja mõtlejad, et ühe päeva jooksul visualiseerida digitaliseerimisest tulenevaid probleeme ja lahendusi. Morozov oli kutsutud tegema peaettekannet «Digitaalne võim ja rahulolematus».

28.12.2019 31.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto