Sisukord
Kultuur
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (3) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (1) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (23) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (3) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (3) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (1) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mees, kes käis aasta jooksul 391 artisti kontserdil

5 min lugemist
Veiko Mölder FOTO: Helen Järv

Muusikasõber Veiko Mölder (49) seadis lõppeva aasta alguses endale eesmärgiks vaadata ja kuulata 365 päeva jooksul kontserdil keskeltläbi üks artist iga päeva kohta. Oma väljakutse ning selle jooksva edenemise tegi ta kõigile jälgitavaks Facebooki lehel runfor365bands. Minu kohtumine Veikoga leidis aset laupäeval, 28. detsembril, mõni tund enne tema aasta viimast kontserdiõhtut.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Räägime seda juttu Tallinna rokiklubis Barbar, mis on olnud sulle tänavu nagu teiseks koduks.

Jah. (Naerab.) Olen sel aastal viibinud siin kümneid õhtuid ja sadu tunde. Lisaks heale ja tihedale programmile pean Barbari klubi kiitma ka selle eest, et nad võimaldasid mul tänavu külastada kõiki oma üritusi tasuta. Rääkisin klubiomaniku Madis Velströmiga aasta alguses ning ta ei uskunud, et 365 bändi kontserdil käimine on ühe aasta jooksul üldse võimalik.

Kas sa ise uskusid, et on võimalik?

Ma teadsin, et see saab olema suur väljakutse, kuid pidasin selle saavutamist reaalseks. Ma ei tahtnud teha sellest spordiüritust. Ja ma ei tahtnud, et selleks saaks justkui töö ja kohustus. Jaanuaris ja veebruaris võtsin seda veel suhteliselt rahulikult. Siis aga märkasin, et inimesed on hakanud mulle tõeliselt kaasa elama. Tippajal oli mu Facebooki lehel jälgijaid 70 riigist.

On see ettevõtmine kuidagi haruldane?

Tean, et seda tegi tänavu veel üks soomlane, kes sai täis ainult 286 bändi. (Naerab.) Ja siis on üks lätlane, kes tuleb täna muide Tallinna Barbari klubisse kontserdile ning saab siin täis arvu 365. Mul on temaga üsna üks maitse ning seega oleme tänavu väga palju ühistele üritustele sattunud – nii Eestis ja Lätis kui ka Leedus, Soomes, Rootsis, Poolas, Tšehhis, Saksamaal.

Ma olen kontsertidel käinud kogu aeg, aga varem ei mõtestanud ega dokumenteerinud seda nii. Lugema hakkasin oma kontserdikordi alles mõne aasta eest, aga siis ei seadnud endale mingeid eesmärke.

Milline oli su eelmise aasta arv?

280 midagi. Ja see tuli kokku täiesti loomulikul moel, ilma planeerimata ja pingutamata.

Kas 365 tuli raskelt?

Soovitud arvu sain kokku juba detsembri alguses. Kusjuures juulikuu jäi teatud põhjustel täiesti vahelt ära. Seega täitsin aastaks seatud eesmärgi kümne kuuga. Aasta jooksul oli paar päeva, kui tundsin, et ma enam ei jaksa. Et see on ikka selgelt üle võlli. Et nii palju ei ole normaalne. (Naerab.) Mõnikord tuli kontserdil olles ikka koduigatsus peale. Ning soov lihtsalt magada.

Ootamatult kujunes tüütuks ja väsitavaks hoopis see, et sõbrad ja tuttavad ei öelnud mulle kohtudes enam tere, vaid küsisid kohe: «Mitu bändi praeguseks koos on?» See hakkas mind mingi aeg natuke häirima.

Miks?

Ma olen küll edev, vähemalt teatud piirini, aga ma ei taha olla avaliku elu tegelane. Ja kui olla tuntud, siis iseendana, mitte kellenagi, kelle tuntus põhineb üksnes või peamiselt mingil natuke kahtlase väärtusega väljakutsel.

Mõnes mõttes olen ma praegu selles rollis nagu kloun. Kõik justkui rõõmustavad mu üle, aga tegelikult näevad mind sealjuures natuke nagu mingit kurva kuju rüütlit.

Miks nii? Mina küll ei näe...

Eks paljudele tundub, et pole mõistlik raisata nii palju aega oma elust kontsertide peale; et inimesel, kes seda teha soovib ja suudab, pole isiklikuga eluga kõik ilmselt päris korras.

Kehtib see ka sinu puhul?

Jah, osaliselt kahjuks kehtib küll. Mul avastati viie aasta eest vähk ning operatsioonide tulemusena on mul tänaseks pooled siseelundid puudu. (Naerab natuke nukralt.) Praegu olen täitsa terve, ei käi isegi mitte perearsti juures.

Sain lähedastelt ja sõpradelt haigusega võitlemise ajal väga palju emotsionaalset tuge, mille eest olen kõigile igavesti tänulik. Kuid tegelikult on sedasorti haiguste puhul kahjuks nii, et peale võitu see õige võitlus emotsionaalses mõttes alles algab. Ning sellega toimetulekuks on inimesel vaja tuge ja kõrvalist tegevust.

Muusika on olnud minuga kogu elu ning nüüd on tema roll muutunud veel suuremaks kui kunagi varem...

20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto