Sisukord
Majandus
Postimees
30.12.2019
Eesti Päästeliit ärgitab ilutulestikust loobuma Listeeriat on leitud neljast toidutööstusest Uuel aastal tõusevad puuetega laste toetused Partnerid kaitsevad peaministri otsust presidendi vastuvõtust kõrvale jääda (58) Ecolinesi buss sõitis Tallinna lähistel kraavi Aastalõpu intervjuu ⟩ Peaminister: ma ei ole kunagi toolist kinni hoidnud (55) Majandus Jaapani kaotatud kolm aastakümmet (2) Uuel aastal jõustub hulk seadusemuudatusi Välismaa Venemaa hakkab valmistuma võimutransiidiks (4) Kommentaar ⟩ Hongkongis toimuv mõjutab Taiwani valimisi Maailm protestib ilutulestiku vastu (7) Arvamus Juhtkiri: kes on riigiga rahul? (1) Triin Loide: järelmaksuga pühaderõõm (1) Neeme Raud: uude aastasse koos uuesti tõusnud Venemaaga? (85) Els Heinsalu: vana aasta taak (2) Andres Herkel: kasvatame paremad poliitikud (3) Mart Laar: Postipapa ja meie Kultuur Salihorski antikristus Jalutuskäik ebamaises varjumetsas Mees, kes käis aasta jooksul 391 artisti kontserdil (2) Sport Muinasjutt ja röövretk tippude juurde Naiste võim lahkus Tartust, meeste oma tuli põnevusetenduse järel tagasi Klæbo naudib puhkepäeva esimesel, Johaug kolmandal kohal Eduka karjääri vahva lõppakord Štelmahers naasis Ventspilsi võidukalt. «Vastasmängijatel oli ekstra motivatsioon end tõestada.» Tartu Õhuliinide kaotamine maksab liiga palju ja elekter jääbki kaduma (6) Eesti Rahva Muuseumi taha kerkib uus linnak (3) Noor mees vigastas end ilutulestikuraketiga Rahvakilluke Peipsi ääres võtab uue aasta vastu paastudes Fotokollaaž: isetehtud parkimiskellade imeline maailm Rebase karv läigib helde linlase armust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uuel aastal jõustub hulk seadusemuudatusi

3 min lugemist
Aasta lõpus sünnitajad saavad osa hüvitisest järgmisesse aastasse üle kanda, et ei oleks sunnitud lisatulumaksu maksma. FOTO: Elmo Riig

Rahandusministeerium esitas kokkuvõtte oma haldusala seadusemuudatustest, mis jõustuvad 2020. aastal. Suurimad puudutavad tulumaksuseadust, kus parandatakse muu hulgas eelmise muudatusega kaasnenud topeltmaksustamisi. Näiteks võivad edaspidi aasta lõpus välja makstud sünnitushüvitise, lapsendamishüvitise või koondamishüvitise saajad osa hüvitisest üle kanda järgmisesse aastasse. Nii ei vähene nende maksuvaba tulu ja nad ei pea rohkem tulumaksu maksma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lisaks suureneb täiendav maksuvaba tulu lapse eest alates kolmandast lapsest 1200 euro võrra ehk 3048 euroni aasta kohta.

Ka võeti kuulda õiguskantsleri kriitikat ning muudatusega ei vähene täiendav maksuvaba tulu lapse eest, kui laps saab toitja kaotuse korral toitjakaotuspensioni või rahvapensioni. Residendi välismaalt saadud tulule, sealhulgas pensionile, kehtestatakse Eestis saadud tuluga võrdväärsed maksustatavast tulust tehtavad mahaarvamised. Mahaarvamisi saab teha täies ulatuses ka juhul, kui enamik tulust on saadud välisriigist.

Füüsilise isiku, mitteresidendi, lepingulise investeerimisfondi fondivalitseja ja aktsiaseltsifondi tuludeklaratsiooni esitamise tähtaega pikendati 30. aprillini ning tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaega 1. oktoobrini. Füüsilisest isikust ettevõtja avansiliste maksete tasumise piirmäära tõsteti 64 eurolt 300 eurole. Muudatusega ei maksustata erisoodustusena töötajate elu- ja töökoha vaheliseks transpordiks kasutatud ühistranspordi piletihinna hüvitamist.

28.12.2019 31.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto